«Ja, ņemot vērā valsts iedzīvotāju skaitu, vajadzētu veidot statistiku par procentuāli visvairāk apmeklētajiem pasākumiem Garage, kas pulcē jaunos un darbu nesen sākušos uzņēmējus, tad Igaunija būtu šāda saraksta pirmajā vietā,» raksta The Wall Street Journal.
«Es biju patīkami pārsteigts par to, cik daudz jauno uzņēmumu un biznesa ideju pasākumā prezentētas, turklāt interesanti ir tas, ka lielākā daļa uzņēmumu mērķauditorija ir nevis vietējais, bet pasaules tirgus,» raksta WSJ žurnālists Bens Rūnijs (Ben Rooney), kas WSJ Eiropas tūres ietvaros jau ir apmeklējis jauno uzņēmuma tikšanās pasākumus Stokholmā, Amsterdamā, Parīzē, Stambulā un Telavivā. Par to, ka Igaunijas jaunie uzņēmēji vēlas savas biznesa idejas prezentēt pasaules nevis vietējā tirgū, liecina tas, ka visu sešu uzņēmumu, kurus laikraksts uzskatīja par interesantākajiem, mājas lapu adreses ir angļu valodā, tāpat nevienai no šo uzņēmumu interneta vietnēm netiek izmantots Igaunijas .ee domēns.
Kopumā tikšanos jaunu biznesa ideju autoriem - Garage48HUB - Igaunijā apmeklēja 30 jauni uzņēmēji, kā arī viens ierēdnis.
WSJ sīkāk aprakstījis sešas igauņu biznesa idejas: Jaunais igauņu uzņēmums Sportlyzer piedāvā palīgu sportistiem, kas palīdzēs izveidot treniņu programmu.
Savukārt uzņēmuma Ordimo vadītājs Jāks Sarvs (Jaak Sarv) stāsta, ka viņa bizness fokusējas uz ēdināšanas iestādēm. Ordimo vēlas piedāvāt pakalpojumu: ēdiena pasūtīšana, izmantojot mobilo telefonu, negaidot, kad pienāks viesmīlis. Tas būs iespējams savā telefonā ieskanējot izvēlētā pasūtījuma QR kodu no ēdienkartes vai dzērienkartes.
Now! Innovations izpilddirektors Ullars Jākso (Ullar Jaakso) stāsta, ka viņa uzņēmuma piedāvātais pakalpojums jau tiek izmantots vairākās valstīs. Now! Innovations piedāvā norēķināties par stāvvietu, izmantojot mobilo telefonu, ierasto monētu vietā. Šī metode jau ir populāra Eiropā un Igaunijā, kur aptuveni 90% no visās stāvvietās var norēķināties ar mobilo tālruni. Arī Latvijā, izmantojot Mobility pakalpojumu, rēķinu ar mobilo telefonu var apmaksāt Rīgas Satiksmes un EuropPark autostāvvietās.
Kāda cita biznesa ideja - Qminder - piedāvā līdzīgu sistēmu, kas ir populāra dažos lielveikalos, atšķirība ir tā, ka uzņēmums piedāvā rindu sistēmas mobilo versiju. Tā vietā, lai saņemtu rindas numuru, šo biļeti rada mobilais telefons, tas arī norāda aptuveno gaidīšanas laiku, un visbeidzot arī paziņo, kad ir pienākusi telefona īpašnieka apkalpošanas kārta.
Cits uzņēmums, Kurat, piedāvā meklēt lietotāju interesējošu saturu, kā arī nodrošina tā retvītošanu un izsūtīšanu uz Facebook lapu. Kurat arī ieteiks saturu, ko retvītot.
Savukārt TaxiPal piedāvās aplikāciju, kas padarīs vienkāršāku taksometra izsaukšanu. TaxiPal automātiski noteiks lietotāja atrašanās vietu un ieteiks dažādas taksometru kompānijas, kas atrodas tuvumā. Izvēloties vienu no piedāvātajām iespējām, tiks izsaukts taksometrs.
Jauno uzņēmumu tikšanos apmeklēja arī Jarmo Tuisks (Jarmo Tuisk), Ekonomikas ministrijas Tehnoloģiju un inovāciju nodaļas vadītājs. Pasākumā piedalījās arī viens no Skype dibinātāj-inženieriem Ahti Heinla.
Arī Latvijā notika pasākums Garage48, kad divu stundu laikā jaunu biznesa ideju autoriem bija iespēja dalīties pieredzēs un ģenerēt idejas. Labāko ideju autoriem bija iespēja savus projektus virzīt tālākai attīstībai kā arī iegūt finansiālu atbalstu. Video par Latvijā notikušo Garage48 pasākumu varat vērot, klikšķinot šeit.