Februārī, salīdzinot ar janvāri, sabiedrības kopējais noskaņojums ir pasliktinājies, pārtraucot iepriekšējiem trim mēnešiem raksturīgo optimisma pieauguma tendenci, liecina jaunākais DNB Latvijas barometra pētījums.
Kopējā noskaņojuma indekss noslīdējis no -19 janvārī līdz -23 februārī. Februārī sniegtais vērtējums joprojām ir kopumā mazāk kritisks nekā 2008., 2009., 2010. un 2011.gadā, taču nedaudz pesimistiskāks kā pērnā gada vidū novērotie.
Lūgti novērtēt situācijas attīstību Latvijā kopumā, 60% iedzīvotāji teikuši, ka situācija attīstās nepareizi (janvārī- 54%), un retāk – ka pareizi (janvārī - 26%, bet februārī – 22%).
Februārī, salīdzinot ar janvāri, kritiskāks kļuvis arī iedzīvotāju vērtējums pašreizējam Latvijas ekonomiskajam stāvoklim: biežāk 63% saka, ka tas ir slikts, salīdzinot ar 55% janvārī, un nedaudz retāk, kā labs – janvārī tādu bija 6%, bet februārī 4%.
Vērtējot izmaiņas, kas notiek Latvijas ekonomikā, februārī 18% teica, ka situācija šobrīd uzlabojas (janvārī - 20%), un nedaudz biežāk – ka nemainās.
Arī iedzīvotāju prognozēs par to, kā ekonomiskā situācija valstī būs mainījusies pēc gada, februārī, salīdzinot ar janvāri, vērojams pesimisma kāpums: 24% domā, ka situācija pēc gada būs uzlabojusies un 20% - ka pasliktinājusies.
Vērtējot savas ģimenes finansiālo stāvokli, februārī iedzīvotāji nedaudz retāk nekā janvārī norādījuši, ka tas ir labs (janvārī - 13%, bet februārī – 9%).
Savukārt pētījuma dalībnieku viedoklis par to, kā viņu ģimenes materiālā situācija būs mainījusies pēc gada, februārī, ja salīdzina ar janvāri, nav būtiski mainījies: optimistiskas prognozes joprojām tiek sniegtas nedaudz biežāk (21%) nekā pesimistiskas (14%) un 50% aptaujāto teikuši, ka, pēc viņu domām, viņu ģimenes materiālais stāvoklis pēc gada nebūs mainījies.
Iespējas Latvijā atrast labu darbu joprojām tiek uzskatītas par kopumā sliktām – tā domā 67%. To, ka tās ir labas, norādīja vien 5% aptaujāto.
Aptaujāto uzskati par valdības darbu februārī, salīdzinot ar janvāri, kļuvuši kritiskāki – februārī (75%) biežāk nekā janvārī (69%) pausta neapmierinātība un retāk sniegts atzinīgs vērtējums.