Lai arī izskanējušas bažas par gaļas līmēšanu, PVD nav konstatējis šādus gadījumus Latvijā. Diskusijas par trombīnu jeb gaļas līmi aktualizējās pēc tam, kad Eiropas Komisija bija ierosinājusi iekļaut liellopu un cūkgaļas trombīnu ES pārtikas piedevu sarakstā.
Tiesa, Eiropas Parlaments (EP) nesen ar nelielu balsu vairākumu šo lēmumu apturēja, skaidrojot ar to, ka tas nenodrošinātu pietiekamu patērētāju aizsardzību. Trombīnu iegūst no liellopu un cūku gaļas un var izmantot gaļas gabalu savienošanai. Eiropas Parlamenta deputāti jau uzsvēruši, ka šādi gaļas produkti rada nepieļaujami augstu patērētāju maldināšanas risku. Tāpat pastāvētu augstāks infekcijas risks, jo gaļas gabalu savienošanas process ievērojami palielina virsmas platību, kas varētu būt inficēta ar baktērijām, tostarp, salmonellu. Turklāt savienošanas procesā ar trombīnu var izmantot auksto saistīšanu, nepievienojot sāli un pēc tam nekarsējot, tādējādi baktērijas šādā veidā var izdzīvot.
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Meistere skaidro, ka šobrīd Latvijā trombīns nav iekļauts atļauto pārtikas piedevu sarakstā un tas nozīmē, ka saskaņā ar attiecīgajiem valdības noteikumiem Latvijas ražotāji to nedrīkst izmantot gaļas produktu ražošanā. Arī Latvijas gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas izpilddirektors Jānis Zutis norādīja, ka pasaulē viss ir iespējams, bet Latvijā nav bijuši gadījumi, kad gaļas ražošanā tiktu pielietotas kādas nezināmas izcelsmes pārtikas līmes.