Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019 finālam izvirzīti 11 objekti, paziņojusi konkursa žūrija.
Db.lv jau vēstīja, ka šogad Latvijas Arhitektūras gada balvai tika pieteikti kopumā 45 darbi, no tiem 27 tika vērtēti padziļināti.
Šogad konkursā ar rūpīgu un mazas komandas darbu īpaši izcēlušies nelielie darbi, savukārt lielie objekti, žūrijas vērtējumā, izskatījušies sliktāk. Iespējams, to varot skaidrot ar nesakārtotām finansējuma lietām, projektu vadības problēmām u.c, teica atlases žūrijas pārstāve Ilze Mekša.
«Latvijas Arhitektūras gada balvai 2019» pieteiktos darbus vērtēja arhitekti Gunta Grikmane, Ilze Mekša, Agnese Lāce, un Viktors Valgums, tēlniece Liene Mackus un dizainers Artūrs Analts.
Finālam izvirzītos objektus skatiet galerijā!
Fināla nominantus vērtēs fināla žūrija, kuras sastāvā būs arī ārvalstu speciālisti. Visi darbi tiks vērtēti pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb vai darbu iespējams uzskatīt par vienotu veselumu, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība.
Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija notiks Arhitektūras nedēļas ietvaros 17.maijā, Rīgas cirka ēkā.
Latvijas Arhitektu savienības rīkotais konkurss šogad norisināsies jau 24. reizi un tas ir atzīts par Latvijā augstāko apbalvojumu nozarē. Latvijas Arhitektūras gada balvas ietvaros tiek pasniegti trīs pakāpju apbalvojumi: Atlases žūrijas balva savā kategorijā un diploms visiem atlases žūrijas izvirzītajiem nominantiem, Fināla žūrijas balvas, kas tiek pasniegtas labākajiem fināla darbiem saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu jeb sudraba ananasi, kā arī zelta ananass - Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva 2019 jeb Grand Prix, kas tiek pasniegta vienam fināla darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.
Pagājušajā gadā Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva jeb zelta ananass tika pasniegta arhitektei Ilzei Mekšai par Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas renovācijas darbiem. Sudraba ananasus ieguva Rīgā esošās, Ģertrūdes ielas 121 daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku lit.001, lit.002 un lit.003 rekonstrukcija autores Agnese Lāce, Renāte Pablaka un Inese Buša; Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas rekonstrukcija un A korpusa jaunbūves 1.kārtas autori; vides objekts - bērnu laukums «Labirints», kuru veidoja Liene Mackus sadarbībā ar SIA Balta istaba un arhitektiem Ilzi Rukmani - Poču, Gati Grāveri, Andri un Modri Festeriem.
#1/11
Kategorijā «Kultūras būves» - Lubānas kapličas jaunbūve. Autori: SIA MAAJA skan: Vita Škapare, Jānis Pomerancevs. Būvnieks: PS A.A. & būvkompānijas.
#2/11
Kategorijā «Sabiedriskās ēkas» - Rīgas Stradiņa universitātes dienesta viesnīcas jaunbūve. Būvprojekta vadītājs arhitekts Māris Malahovskis, Arhitekti: Linda Trule, Didzis Jaudzems, Maksims Šenteļevs; Projekta vadītājs arhitekts Roberts Vilks. Būvnieks: SIA VELVE.
#3/11
Kategorijā «Daudzdzīvokļu ēkas» - dzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Ulbrokas ielā. Autori: MARK arhitekti, Arhis arhitekti. Būvnieks: SIA Arčers.
#5/11
Kategorijā «Privātmājas» - Sāls māja Pāvilostā. Autori: Brigita Bula, Brigita Bula arhitekti.
#6/11
Kategorijā «Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija» - Alūksnes bānīša stacija. Autori: Dizaina birojs H2E. Būvnieks: Arhitektes Ināras Caunītes birojs.
#7/11
Kategorijā «Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija» -Lielplatones vešūža restaurācija. Autori: Artūrs Lapiņš. Būvnieks: Warss SIA.
#8/11
Kategorijā «Renovācija, rekonstrukcija, restaurācija» -Visbijas Rezidence Rīgā. Autori: Arhitektu birojs SIA Vincents. Būvnieks: SIA Forma 2.
#9/11
Kategorijā «Interjers» - «Accenture Latvija» TEO birojs. Autori: Brigita Bula, Aija Morica, Madara Migale, Brigita Bula arhitekti.
#10/11
Kategorijā «Vides objekti» - Rūjienas estrādes rekonstrukcija. Autori: Agnese Purviņa, Lelde Savoni. Būvnieks: Sia Aimasa.
#11/11
Kategorijā «Procesi» - «MadCity Riga 2018». Starptautisks divu dienu pilsētplānošanas pasākums par tēmu «Pilsēta un nauda», kurā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki. Uzstājās dāņu arhitekts un pilsētplānotājs Jans Gēls, pilsētplānotājs un grāmatu autors Aleksandrs Štāle, futurologs un urbānists Gregs Lindsejs, investīciju baņķieris un bijušais Ukrainas ekonomikas ministrs Aivars Abramavičius un vēl 20 citi runātāji no 12 valstīm. Otrajā dienā ideju sacensības komandām par VEF un apkārtējās teritorijas uzlabošanu ar 10 000 EUR balvu fondu.