Finanšu ministrija kā Hipotēku un zemes bankas kapitāla daļas turētāja akceptē Hipotēku bankas agresīvo komercpraksi, uzskata Latvijas Kredītņēmēju apvienība.
Par to liecinot FM juridiski korektā, bet ciniskā atbilde uz LAKRA vēstuli, kurā tā lūdz FM sniegt atbildi, kāpēc šī banka, pārskatot aizdevuma līguma nosacījumus kredītņēmējiem, kas bez kavējumiem sedz ikmēneša maksu, vienpusēji palielina pievienotās procentu likmes no 1% līdz 6%, tādējādi veicinot šo kredītņēmēju maksātnespēju. LAKRA lūdza arī ministriju sniegt skaidrojumu, vai šāda rīcība būtu uzskatāma par agresīvu komercpraksi.
«Apvienība saņēma juridiski korektu, bet cinisku skaidrojumu, kurā Finanšu ministrija apraksta bankas kā komercstruktūras darbību un sniedz norādi, ka ar aizņēmējiem noslēgtie aizdevuma līgumi nesatur nosacījumus, kas liegtu aizņēmējam izbeigt aizdevuma līgumu pirms termiņa, ja aizņēmējs uzskata, ka Hipotēku bankas piedāvātā procentu likme ir pārmērīgi augsta,» paziņojumā presei pauž LAKRA. Cinisms, uzsver apvienība, slēpjas faktā, ka, ja vienpusēji pieņemtie uzcenojumi neapmierina klientu, tad uz trīsdesmit gadiem ņemtais kredīts ir jāatmaksā divu mēnešu laikā. Tādā veidā kredītņēmējs tiek novests līdz maksātnespējai, kas nodara reālu kaitējumu Latvijas ekonomikai, norāda apvienība, pārmetot FM, ka tā nespēj domāt valstiskā mērogā.
Minētajā vēstulē arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pauž viedokli, ka ilgtermiņa kredīta līgumu procentu likmes maiņa no 1% uz 6% būtu uzskatāma par pamatotu un samērīgu pašreizējā tirgus situācijā. A. Gorenko uzskata, ka FKTK rīcība norāda, ka finanšu institūcijas savu likviditāti un peļņu liek augstāk par valsts un katra indivīda interesēm.
DB jau rakstīja, ka redakcijā vērsās SIA CTB Betons, kuram Hioptēku banka līdzīgi piedāvāja vairākkārt paaugstinātu kredītprocentu likmi vai arī atmaksāt aizdevuma pamatsummu. Kredīts savulaik bija ņemts ES struktūrfondu atbalstīta projekta realizēšanai.