Bódvalenke valda nabadzība, bet krāsaini sienas gleznojumi, kas attēlo čigānu kultūru un dzīvesveidu, nelielajam Ungārijas ciemam rada cerību, iedvesmu un arī naudu, ko atved tūristi, vēsta AFP.
«Koncepcija ir vienkārša. Romu mākslinieki no Ungārijas un ārpus tās sanāk šeit, lai radītu brīnišķīgus gleznojumus uz mājām,» stāstījusi Estere Pastora (Eszter Pasztor), tulce no Budapeštas, kura šo projektu uzsāka jau 2009. gadā.
55 gadus vecajai sievietei šāda ideja radusies pēc ciemošanās Ēģiptes dienviddaļā. Tur viņa nonākusi ciematā, kas tūristus pievilina ar sienu gleznojumiem.
«Es nodomāju - tas varētu strādāt arī Bódvalenke,» sieviete stāstījusi. Viņa bijusi satriekta par nabadzību un izmisumu, kas tur valda, kad apmeklējusi ciemu pirmoreiz.
Bódvalenke atrodas pie Slovākijas robežas bieži novārtā atstātā Ungārijas nostūrī, kas ir viena no Eiropas Savienības nabadzīgākajām vietām.
Vietai, kas savulaik bijusi smagās rūpniecības centrs, jau daudzus gadus raksturīgs augsts bezdarbs, dziļa nabadzība un spriedze starp čigāniem un citiem sabiedrības pārstāvjiem. Gandrīz visi no 200 Bódvalenke iedzīvotājiem ir romu tautības, un liela daļa pārtiek no pabalstiem.
Pagājušajā gadā sienu gleznojumi esot piesaistījuši apmēram 3500 tūristus, kuriem vietējie gidi skaidro gleznu nozīmi.