Trešdien virtuālās valūtas Bitcoin vērtība samazinājās zem 460 dolāriem.
Tādējādi, salīdzinot ar otrdien sasniegto augstāko līmeni – 900 dolāriem, cena sarukusi par aptuveni 50%. Cenas svārstības trešdien bija ievērojamas – augstākā sasniegtā cena bija 748 dolāri, bet zemākā – 460 dolāri.
Ņūdžersijas Ģenerālprokuratūra paziņojusi, ka tiešsaistes videospēļu kompānija E-Sports Entertainment LLC ir inficējusi tūkstošiem personālo datoru ar ļaunprātīgas programmatūras kodu, kas ļauj uzņēmumam kontrolēt, kādas programmas abonenti izmanto un nelegāli «rakt» bitkoinus. Tiek lēsts, ka kompānija ir ieguvusi aptuveni 3500 dolāru, meklējot bitkoinus un kontrolējusi 14 tūkstošus datoru ASV. Kompānijai par to piemērots sods viena miljona dolāru apmērā, raksta MarketWatch.
Bitcoin 2008. gadā ieviesa kāds programmētājs vai programmētāju grupa ar nosaukumu Satoshi Nakamoto. Patlaban šo valūtu izmanto, lai iegādātos internetā dažādas preces sākot no gumijas lācīšiem līdz pat viedtālruņiem. Kopumā apgrozībā ir 12 miljoni bitcoinu. Bitkoiniem ir potenciāls samazināt banku darījumu komisijas, padarot to par pievilcīgu tendenci cilvēkiem, kas tirgojas internetā.
Pagājušajā ceturksnī bitcoin spekulatīvie darījumi pārsniedza preču un pakalpojumu iegādes darījumus 20-25 reizes, norāda Vladimirs, Masļakovs, brokeru kompānijas Exante līdzdibinātājs. Kompānija izveidojusi bitcoin ieguldījumu fondu. Patlaban vidēji minūtē tiek veikti 30 darījumi, kuru vidējā summa ir 16 bitkoini.
Aprīlī Bitcoin cena sasniedza 260 ASV dolārus, bet jau maijā – 130 ASV dolārus, savukārt jūlija sākumā tā samazinājās zem 100 ASV dolāriem. Tomēr tas joprojām bija daudz augstāk par gada sākumu, kad Bitcoin maksāja nedaudz vairāk par 20 dolāriem.
Analītiķi uzskata, ka ievērojamo cenas kāpumu veicināja masu mediju interese par virtuālo valūtu, kas radīja jaunu lietotāju pieplūdumu, kā arī pavasarī notikušā Kipras glābšana, kas, iespējams, daudziem investoriem lika savu naudu pārvietot uz šķietamu drošākām vietām.
Bitcoin ir virtuālas naudas sistēma, kas tiek izmantota veicot norēķinus starp tās lietotājiem. Pie bitkoiniem to entuziasti tiek ar «rakšanu» (mine), kā to apzīmē bitkoina žargonā. Proti, šīs naudas vienības tīkla lietotājs nopelna, atvēlot bitkoina sistēmas darbībai vietu savā datorā jeb padaloties ar resursiem. Internetā ir valūtas maiņas vietnes, kurās bitkoinus to īpašnieks var arī pārdot par dolāriem vai citām tradicionālām valūtām.