Vairākas tukšas daudzdzīvokļu mājas uzkrītoši pamanāmas, iebraucot Jūrmalā, piemēram, pie Dzintaru viadukta. Vienlaikus eksperti norāda, ka nekustamā īpašuma tirgus kopumā Jūrmalā ir rosīgs un pašlaik pārdošanā ir aptuveni 300 dzīvokļu jaunajos projektos, vēsta laikraksts Diena.
Vairāki dzīvojamo māju un daudzfunkcionālo ēku projekti apstājušies laikā, kad plīsa nekustamo īpašumu buma uzpūstais burbulis. Piemēram, braucot no Rīgas puses, aiz Dzintaru viadukta abpus ielai redzami objekti, kas ir šī buma upuri, - pa labi projekts Edem, pa kreisi - projekts 365, norāda laikraksts.
Projektam Edem savulaik Jura Hlevicka vadītā dome iznomāja zemi Rembates ielā 4 par lētu naudu, bet 2004. gadā saskaņoja astoņstāvu daudzfunkcionālas ēkas būvniecību ar 60 apartamentiem, skaistumkopšanas salonu, trenažieru zāli u. c. Tagad šis iespaidīgais komplekss ir uzbūvēts un stāv tukšs. Dzīvojamās platības pārdošanas cena bija 3000-5500 EUR/m2.
Larisai Sviridovai piederošā SIA Delfīns partneri, kas īstenoja šo projektu, iekļuva komercķīlu devēju rekordistu sarakstos ar Parex bankai ieķīlātajām uzņēmuma kapitāldaļām par 44,98 miljoniem latu. Uzņēmuma maksātnespēja, dažādi ar L. Sviridovu saistīti skandāli, galu galā apgalvojumi, ka no SIA Delfīns partneri konta Parex pazudis pusmiljons latu, ir vairāki notikumi, kas saistīti ar šo neveiksmīgo projektu. «Nekustamais īpašums Jūrmalā, Rembates ielā 4, ir ieķīlāts par labu akciju sabiedrībai Reverta (bij. Parex banka). Diemžēl mūsu klienta un ar to saistīto personu prettiesisku darbību rezultātā objekta plānotā pārdošana ar izsoles palīdzību tiek kavēta, līdz ar to varam runāt par apzinātu īpašuma vērtības pazemināšanu,» Dienai stāstījusi bankas Reverta Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska.
Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Guntis Grūba savukārt sacījis, ka šis gadījums uz citu fona ir īpašs, jo savulaik būvuzraugam bijušas bažas, vai šī ēka uzbūvēta droši un vai tā nevar sabrukt. Ja šai mājai mainītos īpašnieks un izliktu dzīvokļus pārdošanā, pirms tam vajadzētu pārbaudīt, cik droši ir šeit dzīvot. Nāktos arī pārbaudīt, vai iebrauktuve pazemes autostāvvietā izveidota veiksmīgi - G. Grūbam ir bažas, ka šeit var veidoties avārijas situācijas. «Māja Rembates ielā 4 ir viens piemērs, ka daudzdzīvokļu mājas tiek saskaņotas kā multifunkcionālas sabiedriskās ēkas un cilvēkiem pārdod nevis dzīvokļus, bet mājas domājamās daļas. Nekustamā īpašuma nodoklis par zemi šādiem īpašumiem ir ievērojami augstāks nekā dzīvojamajām ēkām. Pircēji no citām valstīm neiedziļinās, ko pērk, un iegrābjas,» norādījusi arhitekte, bijusī Jūrmalas domes priekšsēdētāja Inese Aizstrauta. Pēc viņas teiktā, šādu piemēru Jūrmalā netrūkst.