Turpmāk Eiropas Centrālās bankas (ECB) kompetencē būs arī apmēram 130 Eiropas banku grupu finanšu disciplīnas uzraudzība, lai neatkārtotos krīzes scenārijs, kad banku vieglprātības dēļ par ķīlniekiem kļūst nodokļu maksātāji un valstu valdības. Banku pārstāvji prognozē jaunas izmaksas.
Latvijā tiešai ECB uzraudzībai būs pakļautas trīs lielākās bankas, taču nav izslēgts, ka vienotie uzraugi nākotnē varētu pievērst vairāk uzmanības arī bankām, kas apkalpo nerezidentu sektoru. Banku pārstāvji gan lēmumu veidot vienotu uzraudzības mehānismu neuzņem ar sajūsmu, norādot, ka stingrāka uzraudzība prasīs papildu resursus, kas var bremzēt ne tikai banku attīstību, bet arī palēnināt kreditēšanu.
Runājot par konkrētajām trim bankām, FKTK skaidro, ka ECB pārraudzīs vairākus jautājumus, tomēr daļa paliks FKTK atbildība. ECB uzraudzīs atbilstību ES normatīvo aktu prasībām attiecībā uz kredītiestādes pašu kapitālu, lielo riska darījumu ierobežojumiem, likviditāti un finansējuma struktūru. Banku pārstāvji gan pagaidām uz vienota tirgus uzrauga izveidošanu skatās ar piesardzību, skaidrojot, ka tas būs kārtējais administratīvais slogs, kam nepieciešami gan finansiāli resursi, gan laika patēriņš, kamēr sistēma tiks ieviesta.