Sakarā ar tendenciozo nostāju, ar kādu televīzijas kanāls TV3 Latvija atspoguļo digitālās televīzijas ieviešanas projekta norisi un vienlaicīgi izvirzītajām pretenzijām attiecībā uz kanāla retranslācijas tiesībām kabeļtīklos, Baltkom norobežojas no šīs televīzijas sabiedrības un turpmāk nesniegs nekādus komentārus kanāla pārstāvjiem.
Pašreiz ir visi iemesli uzskatīt, ka TV3 aktivitātes kopumā ir vērstas uz to, lai visiem spēkiem pretdarbotos Latvijas nacionālajām interesēm attiecībā uz televīzijas apraides formāta maiņu. Papildus nomelnojošiem sižetiem, par kuriem pret TV3 ir uzsākta tiesvedība, šis kanāls izvirzījis prasības pret Baltkom, draudot aizliegt tālāku TV3 translāciju kabeļtīklos, Db.lv informēja Baltkom preses sekretārs Lauris Kļaviņš.
„Šī TV3 nostāja ir vērtējama kā šantāža un mēs tai nepakļausimies. Turpmāk TV3 komentāri netiks sniegti un šī kanāla pārstāvji netiks aicināti piedalīties Baltkom preses pasākumos”, norāda Baltkom valdes priekšsēdētājs Pēteris Šmidre. „Mēs kategoriski iestājamies pret šāda veida diktatūru no ārzemju televīzijas kanāla puses, kas, slēpjoties aiz sabiedrības interešu aizstāvja maskas, klaji lobē noteiktas ārzemju biznesa intereses un visiem spēkiem kavē Latvijas sabiedriskās televīzijas apraides attīstību.”
Jāatgādina, ka TV3 Latvija ir cieši saistīta ar satelīttelevīzijas pakalpojumu sniedzēju Viasat, jo abi uzņēmumi ietilpst koncernā MTG Group. Pašlaik iecerētā digitālās televīzijas ieviešana ir tieši draudi Viasat biznesa attīstībai, jo līdz šim bez konkurentiem bijušais satelīttelevīzijas piedāvājums Latvijas lauku reģionos saskarsies ar jaunu, alternatīvu un pieejamu piedāvājumu - Digitālo virszemes televīziju. Tādēļ zviedru uzņēmumu grupas MTG biznesa tālāka ekspansija Latvijā var tikt ierobežota, kas arī ir par iemeslu klaji tendenciozai un neobjektīvai norišu atspoguļošanai kanālā TV3.
Baltkom pozitīvi vērtē faktu, ka Latvijā beidzot ir sakustējies ledus, kas iepriekš kavēja digitālās televīzijas tālāku attīstību, neskatoties uz skaidri nosprausto kursu uz analogās apraides pārtraukšanu līdz 2012.gadam. Pašlaik ir būtiski rūpīgi izvērtēt visus ar apraides formāta maiņu saistītos jautājumus un nepieļaut manipulācijas ar neskaidriem tehniskiem terminiem vai neprecīzi interpretētām likumdošanas normām. Lai pēc iespējas ērtāk un ātrāk veiktu apraides formāta pāreju visā valstī, iesaistītajām pusēm ir jādarbojas ar kopīgu mērķi – veicināt nacionāla mēroga TV nozares attīstību, nevis iesaistīties nebeidzamos konfliktos.