Koronavīrusa pandēmija ir uzrādījusi pieļautās kļūdas, pie kuru labošanas ir nekavējoties jāķeras klāt ne tikai valdībai, bet arī darba devējiem, un, lai arī sabiedriskā ēdināšana pēdējā gada laikā ir smagi cietusi, Lido pielāgojas situācijai un meklē jaunas iespējas biznesa attīstībai.
To intervijā Dienas Biznesam stāsta sabiedriskās ēdināšanas un atpūtas uzņēmuma Lido dibinātājs un līdzīpašnieks Gunārs Ķirsons. Viņš atzīst, ka savā biznesmeņa mūžā ir piedzīvojis dažādus laikus un situācijas, kurās gūtas gan skaistas uzvaras, gan piedzīvoti sāpīgi kritieni, no kuriem būtu varējis izvairīties, ja vien būtu bijušas zināšanas, izpratne, kuru neesamības pamatā ir augstākās izglītības trūkums.
Fragments no intervijas
Tagad Lido partneris ir no Igaunijas!
Lai arī ir bijuši daudz un dažādi piedāvājumi, tomēr Covid-19 laikā atrast Lido biznesa filozofijai atbilstošu partneri bija ļoti grūti. Tā kā manas Lido nākotnes attīstības vīzijas sakrīt ar Igaunijas partnera – Ivara Vendelina – iecerēm, tad arī šai laulībai sagaidāmi labi rezultāti. Ceru, ka šī sajūta nemainīsies un vēsturē paliks labi darbi, kuri saistīti ar manu uzvārdu, un mazbērni varēs turpināt līdzdarboties tajā, ko esmu iesācis. Un kopā ar partneri varam ne tikai plānot, bet arī īstenot Lido izaugsmei būtiskus projektus. Ir ieceres par jauniem koncepta piedāvājumiem mūsu patērētājiem, bet par to varēs detalizētāk runāt pēc kāda laika. Mums ar partneri saskan viedoklis – nevis runājam, bet darām, lai darbi runā par mums!
Kā ēdināšanas biznesu ir ietekmējusi koronavīrusa pandēmija?
Visādus laikus esmu pieredzējis, bet tādus, kad sabiedriskā ēdināšana tiek pilnībā aizslēgta ar valdības lēmumu, piedzīvoju pirmo reizi. Būtībā slēgtā režīmā ir dzīvots teju vai gads. Covid-19 ir ļoti nežēlīgs, bet vienlaikus arī labs skolotājs, jo tas liek ieraudzīt savas kļūdas. Tās tiks labotas, vēl jo vairāk, ja šķiet, ka nākamais koronavīrusa vilnis nav aiz kalniem. Diemžēl pašlaik nav iespējams prognozēt, kādus likumus (nosacījumus) pieņems valdība. Pandēmija ir atnākusi pie visiem Latvijā, Eiropā un pasaulē. Darba devējiem vairāk vajadzētu strādāt ar kopīgiem piedāvājumiem lēmumu pieņēmējiem, kurus objektīvi atspoguļotu masu mediji. Diemžēl novērots, ka valdība, kurā nav neviena attiecīgās sfēras pārstāvja, lemj par konkrētiem pasākumiem bez seku analīzes, un tas vairāk atgādina principu – mēģināsim un tad jau redzēsim, kādi būs rezultāti (sekas). Būtībā valdība lemj nepareizi un arī īsti nevēlas iesaistīties debatēs par lēmumiem un to sekām. Faktiski dialoga un ieklausīšanās vietā viss tiek īstenots tikai no spēka pozīcijām, kas raksturīgi totalitārām valstīm. Saistībā ar ēdināšanu esmu atvērts diskusijai un varu izskaidrot jebkuru ieteikumu, bet vai tos kāds vēlas dzirdēt? Bet tauta ir jāaizstāv pret Covid un lēmumi jāpieņem kopā – ar darba devējiem, skolotājiem, mediķiem utml.
Visu rakstu lasiet žurnāla Dienas Bizness 10.augusta numurā!
ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!