Visas pasaules ekonomika šogad varētu augt straujāk, lēsusi, piemēram, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD). Tā paredz, ka globālais IKP šogad palielināsies par veseliem 5,8%. Vēl decembrī OECD runāja, ka pasaules tautsaimniecība šogad augs par 4,2%. Savukārt nākamgad pasaules ekonomika augšot par 4,4%, kas nozīmēšot, ka tā atgriežas pie sava pirms-pandēmijas apmēra.
Kopumā izaugsmes cipari ir iespaidīgi, lai gan ne visiem pēc pandēmijas izdosies augt daudzmaz vienmērīgi. Jeb - kopējais rādītājs kaut ko pasaka par vidējo temperatūru vien visā plašajā okeānā. Arī OECD vēstījums tika saistīts ar to, ka pastāv visai liels risks, ka pēckrīzes atveseļošanās distancē iepakaļ, elpojot ātrāk skrienošo saceltos putekļus, var palikt visai būtiska daļa pasaules. Proti, pēc šīs pandēmijas izaugsme var atgādināt burtu "K". Tas nozīmētu, ka vienai ekonomikas un cilvēku daļai patiešām ļoti strauji izdosies pavarēt krīzes ietekmi, lai gan paliek vēl viena daļa, kura uz to vien noskatās vai pat tai dzīves kvalitāte pasliktinās. Kopumā - atgūšanās varētu būt visai nevienlīdzīga.
Tiek norādīts, ka Ķīnai, lai tās IKP uz iedzīvotāju atjaunotos tādā līmenī, kāds tas bija pirms pandēmijas, būs nepieciešams tikai nepilns gads. ASV gadījumā tie būšot 18 mēneši. Savukārt, piemēram, Spānijai (un arī citām Eiropas valstīm, kas lielākā mērā atkarīgas no tūrisma) tam būšot nepieciešami vairāk nekā trīs gadi. Vēl ar daudzmaz nosacīti laicīgāku atgriešanos pie tā ekonomikas apmēra, kāds bija vērojams pirms pandēmijas, grūtības var būt daudzām attīstības valstīm, piemēram, tai pašai Indijai, kas pēdējā laikā ir Covid-19 saslimšanas epicentrs. Var spriest, ka arī individuālās sabiedrībās būs ekonomikas un cilvēku daļa, kam piecelties pēc šī krīzes būs daudz grūtāk.
Kopumā OECD pozitīvi vērtēja valstu lēmumu pieņēmēju atbalsta pasākumus ekonomikai. Šajā pašā laikā iestāde vērsa uzmanību uz to, ka lielās dažādu reģionu vidū esošās atšķirības (piemēram, vērtējot sabiedrību vakcinēšanu) var sarežģīt kopējo atlabšanu pēc krīzes. Piemēram, vienmēr varot rasties kādi jauni Covid-19 varianti, kas atkal liek pieņemt lēmumus par kādiem ierobežojumiem.
OECD arī pieminēja augstākas inflācijas risku. Šajā pašā laikā organizācija aicināja industriāli attīstīto valstu centrālās bankas turpināt savus monetāros atbalsta pasākumus, pieļaujot situāciju, kad īstermiņa patēriņa cenu pieaugums ir straujāks, nekā mēdz būt šo iestāžu inflācijas mērķa līmenis.