Saskaņā ar Kaspersky Lab 2013.gada statistiku 22% visos uzņēmuma izstrādājumos ietvertā Pretpikšķerēšanas moduļa iedarbju veido Facebook viltus lapas un paziņojumu imitācijas. Turklāt citu sociālo tīklu un emuārplatformu atdarinājumi kopumā veido 13,5%. Pavisam pagājušajā gadā ir reģistrēts vairāk nekā 600 miljonu pikšķerēšanas incidentu.
Upuru ievilināšanai pikšķerēšanas resursos kibernoziedznieki izmanto vairākus labi pārbaudītus paņēmienus. Parasti saites uz šādām lapām ļaundari izplata vēstulēs, kas atdarina sociālā tīkla paziņojumus. Ir populāra arī e-pastu izplatīšana uzlauztu kontu kontaktpersonām, piemēram, aicinājumi draugiem noklikšķināt uz saites, lai apskatītu interesantu saturu. Turklāt krāpnieki bieži ķeras pie iebiedēšanas un viltotajās vēstulēs draud bloķēt saņēmēja kontu, ko var novērst, noklikšķinot uz saites vēstulē un atvērtajā lapā ievadot personisko informāciju - viņi rēķinās ar emociju uzplūdiem, kas liks zaudēt modrību.
No pikšķerēšanas nav pasargāti arī viedtālruņu un planšetdatoru īpašnieki, kas apmeklē sociālos tīklus, izmantojot savas mobilās ierīces, jo blēži veido īpašas tīmekļa vietnes, kas atdarina piekļuvi kontam no Facebook mobilās lietotnes. Krāpniekiem palīdz arī tas, ka daži mobilie pārlūki slēpj adreses joslu, kad tiek atvērta lapa, tādējādi apgrūtinot viltojuma atklāšanu.
«2013.gada informācija parāda, ka Facebook bija vadībā pikšķerēšanas incidentu skaita ziņā. 2014.gada sākumā situācija ir nedaudz mainījusies un pirmajā vietā ir nonācis Yahoo!, taču Facebook joprojām atrodas pikšķerētāju uzbrukumu mērķu saraksta augšgalā: katru dienu mēs konstatējam vairāk nekā 20 tūkstošus lietotāju mēģinājumu pāriet uz lapām, kas atdarina šo sociālo tīklu. Tas nepārsteidz, jo piekļuve Facebook lietotāju kontiem krāpniekiem var būt vajadzīga dažādiem noziedzīgiem nolūkiem, sākot no surogātpasta izplatīšanas līdz naudas izspiešanai no upura draugiem. Savukārt mēs iesakām pievērst uzmanību tam, vai savienojums ir drošs - Facebook datu pārraidei izmanto HTTPS protokolu. Tā trūkums, pat ja lapas adrese ir pareiza, liecina par to, ka jūs, visticamāk, atrodaties krāpnieciskā resursā,» dod padomu Kaspersky Lab satura analītiķe Nadežda Demidova.