Jaunākais izdevums

Krievijas uzņēmums "Kaspersky Lab" aiziet no ASV tirgus pēc tam, kad ASV prezidenta Džo Baidena administrācija aizliedza kompānijas programmatūras pārdošanu un izplatīšanu.

"Kaspersky Lab" britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC paziņoja, ka ir pieņemts "skumjš un sarežģīts lēmums" aiziet no ASV tirgus, jo "biznesa iespējas valstī vairs nav dzīvotspējīgas".

ASV tirdzniecības ministre Džina Raimondo pagājušajā mēnesī paziņoja, ka Maskavas ietekme uz kompāniju būtiski apdraud ASV infrastruktūru un pakalpojumus. "Kaspersky", kas ASV strādājusi divdesmit gadu, tādas aizdomas ir noraidījusi.

"No 2024.gada 20.jūlija "Kaspersky" pakāpeniski izbeigs savu darbību ASV un likvidēs ASV bāzētās darbavietas," informēja uzņēmumā.

Kompānijas vietnē ASV vairs nav iespējams iegādāties antivīrusa un kiberdrošības programmatūras. Vietnē publicēts paziņojums, ka "Klientiem ASV pirkums nav iespējams".

ASV Tirdzniecības ministrija jūnija vidū paziņoja, ka "Kaspersky" vairs nevarēs "pārdot savu programmatūru Amerikas Savienotajās Valstīs vai nodrošināt atjauninājumus programmatūrai, kas jau tiek izmantota".

"Krievija ir vairākkārt demonstrējusi, ka tai ir spējas un nodomi izmantot Krievijas uzņēmumus, tādus kā "Kaspersky Lab", lai vāktu sensitīvu ASV informāciju un izmantotu to kā ieroci", norādīja ASV tirdzniecības ministre.

Papildus "Kaspersky" pretīvrusu programmatūras pārdošanas aizliegumam Tirdzniecības ministrija arī iekļāva trīs ar "Kaspersky Lab" saistītas juridiskas personas to uzņēmumu sarakstā, kas rada bažas par nacionālās drošības apdraudējuma radīšanu, "jo tie sadarbojas ar Krievijas militārajām un izlūkošanas iestādēm, atbalstot Krievijas valdības kiberizlūkošanas mērķus".

Tirdzniecības ministrija mudināja lietotājus neizmantot "Kaspersky Lab" produktus, lai gan neaizliedz to darīt.

"Kaspersky Lab" līdz 29.septembrim atļauts ASV lietotājiem piedāvāt savas programmatūras atjauninājumus, "lai līdz minimumam samazinātu traucējumus ASV patērētājiem un uzņēmumiem un dotu tiem laiku atrast piemērotas alternatīvas", piebilda ministrija.

Sākotnēji "Kaspersky" solīja izmantot "visas juridiski pieejamās iespējas", lai cīnītos pret aizliegumu, noliedzot, ka uzņēmuma darbības apdraud ASV drošību.

"Kaspersky Lab" galvenā mītne atrodas Maskavā, uzņēmumam ir biroji 31 pasaules valstī un tā programmatūrai ir vairāk nekā 400 miljoni lietotāju visā pasaulē, liecina ASV Tirdzniecības ministrijas dati.

Jau ziņots, ka ASV arī vēršas pret kiberdraudiem no Ķīnas. Kongress ir pieņēmis un Baidens parakstījis likumu, kas paredz aizliegt Savienotajās Valstīs platformu "TikTok", ja tās īpašnieks Ķīnas uzņēmums "ByteDance" to nepārdos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV ceturtdien aizliedza Krievijas uzņēmumam "Kaspersky Lab" izplatīt Savienotajās Valstīs savus pretvīrusu programmatūras produktus, pavēstīja ASV Tirdzniecības ministrija.

""Kaspersky" (..) vairs nevarēs (..) pārdot savu programmatūru Amerikas Savienotajās Valstīs vai nodrošināt atjauninājumus programmatūrai, kas jau tiek izmantota," teikts paziņojumā.

"Krievija ir vairākkārt demonstrējusi, ka tai ir spējas un nodomi izmantot Krievijas uzņēmumus, tādus kā "Kaspersky Lab", lai vāktu sensitīvu ASV informāciju un izmantotu to kā ieroci", norādīja ASV tirdzniecības ministre Džina Raimondo.

Tirdzniecības ministrija ar šiem pasākumiem parāda ASV pretiniekiem, ka tā nevilcināsies rīkoties, ja "viņu tehnoloģijas rada apdraudējumu Savienotajām Valstīm un to pilsoņiem", viņa piebilda.

"Kaspersky Lab" galvenā mītne atrodas Maskavā, uzņēmumam ir biroji 31 pasaules valstī un tā programmatūrai ir vairāk nekā 400 miljoni lietotāju visā pasaulē, informē Tirdzniecības ministrija.

Komentāri

Pievienot komentāru