Apdrošinātāju (apdrošināšanas sabiedrību un ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu) parakstīto bruto prēmiju apmērs 2017. gada pirmajā pusgadā pieauga par 15,4% salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu un sasniedza 327 miljonus eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā operatīvoā informācija par apdrošinātāju darbības rezultātiem 2017. gada pirmajā pusgadā.
Tostarp Latvijā parakstītās bruto prēmijas kopējā apdrošināšanas tirgū veidoja gandrīz 70%, bet pārējās parakstītās bruto prēmijās dominēja sniegtie pakalpojumi citās Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs.
FKTK dati atklāj, ka pirmajā pusgadā visvairāk prēmijās bija parakstīts par sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, sasniedzot 61 miljonu eiro, par sauszemes transporta apdrošināšanu - 53 miljonus eiro, par OCTAA - 35 miljonus eiro, un par dzīvības apdrošināšanas produktiem - 44,4 miljonus eiro. Savukārt par īpašuma apdrošināšanu bija vērojama neliela lejupslīde (-3,8%) un parakstītās prēmijas sasniedza 47,9 miljonus eiro.
Kopš gada sākuma apdrošināšanas sabiedrības kopumā nopelnīja 9,2 miljonus eiro, kas ir par 45% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā (6,3 miljonus eiro), t.sk. nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 8,7 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 0,5 miljoni eiro (2016. gada jūnija beigās attiecīgi - 5,4 miljoni eiro un 0,9 miljoni eiro). Sarūkot administratīviem izdevumiem un izmaksātām atlīdzībām, kombinētais rādītājs, kas raksturo nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību pelnītspēju, uzlabojās gandrīz par 4 procentpunktiem, t.i. no 99,2% 2016. gada pirmajā pusgadā līdz 95,4% 2017. gada pirmā pusgada beigās.
Apdrošināšanas sabiedrību izvēlētā ieguldījumu politika, kā arī veiksmīgās investīcijas jau no gada sākuma nodrošināja pozitīvu investīciju rezultātu, un ieguldījumu atdeve pirmajā pusgadā individuālām apdrošināšanas sabiedrībām bija robežās no 0,1% līdz 11,8%.
Savukārt apdrošināšanas sabiedrību vidējais maksātspējas izpildes rādītājs pārskata periodā aizvien bija krietni virs prasību minimuma (136%), tostarp dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 172%, nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 132% (2016. gada beigās - attiecīgi 147%, 173% un 143%).