Ceturtdienas sanāksmē Anglijas Banka nemainīja monetārās politikas kursu, atstājot likmi un aktīvu pirkšanas programmu esošajā līmenī.
Likme saglabāta rekordzemā 0,5% līmenī jau kopš 2009. gada marta. Tāpat aktīvu atpirkšanas programmas apjoms saglabāts 375 miljardu mārciņu apmērā.
Centrālā banka savā ziņojumā uzsver, ka plāno turēt procenu likmes zemā limenī, kamēr vien bezdarba līmenis pārsniegs 7%, un tas visdrīzāk notiks 2016. gadā.
Tiesa gan, daudzi analītiķi pēc vairākiem iepriecinošiem Lielbritānijas datiem pēdējā laikā, prognozē, ka bezdarba līmenis zem 7% paslīdēs ātrāk.
Db.lv jau rakstīja, ka oktobrī Lielbritānijas pakalpojumu sektors piedzīvojis straujāko izaugsmi 16 gadu laikā, valdot signāliem, ka valsts ekonomikas izaugsme aug straujāk nekā pārējā Eiropā, raksta Bloomberg.
Aktivitātes indekss pieaudzis no 60,3 punktiem septembrī līdz 62,5 punktiem oktobrī, kas ir augstākais līmenis kopš 1997. gada maija, liecina Markit Economics dati.
Eiropas Komisijas publicētajās prognozēs tiek lēsts, ka Lielbritānijas ekonomika nākamgad augs par 2,2%, kas ir divreiz straujāks pieaugums nekā eirozonas ekonomikai un lielāks nekā Vācijā un Francijā. Šajā gadā tiek prognozēts 1,3% IKP pieaugums.
Oktobrī audzis arī Lielbritānijas ražošanas un būvniecības sektors. Tāpat rekordatzīmi sasniedzis jaunā biznesa indekss, kā arī jaunu darbinieku pieņemšana darbā piedzīvojusi straujāko kāpumu kopš 1997. gada maija.
«Bezdarba līmenis varētu samazināties zem 7% līdz 2015. gada vidum, kas ir ātrāk nekā patlaban prognozē Anglijas Banka,» uzskata Ernst & Young ITEM Club eksperte Nida Ali.