Līdz 15. maijam sievietes tehnoloģiju jaunuzņēmumu dibinātājas var pietiekties konkursā Start Tel Aviv 2016; uzvarētāja dosies pieredzes vizītē uz Telavivu
Jauno startup uzņēmumu konkurss Start Tel Aviv 2016 ir starptautisks pasākums, kura galvenie iniciatori un organizatori ir Izraēlas Ārlietu ministrija un Telavivas municipalitāte un kas šogad paralēli notiek 23 valstīs. Konkursa galvenā balva ir mācību un pieredzes apmaiņas brauciens uz jauno tehnoloģiju zemi Izraēlu un līdzdalība septembrī notiekošajā DLD Tel Aviv Innovation Festival 2016 (http://dldtelaviv.com/), kas ir starptautiska augsto tehnoloģiju tikšanās vieta simtiem startup uzņēmumu, riska kapitāla, biznesa eņģeļu un vadošajiem starptautiskajiem tehnoloģiju nozares līderiem ar iespēju satikt daudzsološus startup uzņēmumus, tehnoloģiju ekspertus, dizainerus, māksliniekus, zinātniekus un investorus kā no Izraēlas, tā arī visas pasaule, stāsta Jolanta Pelle, Izraēlas vēstniecības Ekonomisko sakaru nodaļas vadītāja.
Konkurss starptautiskajā līmenī aizsākās 2012. gadā, un Latvija jau 2013. gadā bija to 13 dalībvalstu vidū, kam tika dota iespēja rīkot šo konkursu vietējā mērogā. Togad Izraēlas vēstniecība organizēja fināla sacensības sadarbībā ar TechHub Riga, un Latvijas uzvarētājs sīvā konkurencē Fabula (iepriekš – Fastr), balvā saņemot braucienu uz Izraēlu, lai kopā ar citu valstu fināla uzvarētājiem apmainītos pieredzē, iepazītu Izraēlas startup ekosistēmu, tiktos ar starptautiskajiem investoriem.
Par šī gada starptautiskā konkursa galveno tēmu ir izvēlēta «Sievietes - uzņēmējas startup jomā», jo organizatoru iecere ir iedrošināt un veicināt sieviešu iesaisti un līdzdalību startup vidē. «Šogad par savu organizatorisko partneri esam izvēlējušies jaundibināto Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju, kas tikai divu mēnešu pastāvēšanas laikā jau spējusi apvienot ievērojamu skaitu Latvijas startup vides dalībnieku. No vēstniecības puses varu apgalvot, ka ikdienā, tiekoties ar Latvijas startup vides dalībniekiem, saredzam milzīgu potenciālu Latvijas startup uzņēmumu izaugsmē, kā arī labprāt vēlamies palīdzēt būvēt Latvijas startup ekosistēmu, iedvesmojoties no Izraēlas pieredzes. Kā zināms, Izraēla pasaulē tiek uzskatīta par «startup valsti» – par vienu no pieredzējušāko, kompetentāko un veiksmīgāko tehnoloģiju kopienu, bet startup ekopsistēmas ietvaros Telaviva tiek ierindota otrajā vietā pēc Silīcija ielejas. Mums ir liels gods, ka šogad jau atkal Latvija ir izvēlēta par vienu no dalībvalstīm konkursā, jo ne visas valstis saņem šādu pagodinājumu, taču, ņemot vērā Latvijas un Izraēlas līdzšinējo aktīvo sadarbību startup un inovāciju tehnnoloģiju jomā (abu valstu ekspertu vizītes, Izraēlas ekspertu lekcijas un viedokļu apmaiņa, kā arī līdzdalība dažādos startup pasākumos kā TechHub Riga pasākumi, TechChill Baltics, Silicon Valley Comes to the Baltics u.c.), mēs godam esam pelnījuši savu vietu uz konkursa kartes starp daudz lielākām valstīm,» saka J. Pelle.
24. maijā Birojnīcā notiks Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas organizētais Start Tel Aviv 2016 konkurss sieviešu tehnoloģiju iedvesmas pasākuma ietvaros. Konkursa ietvaros neatkarīga žūrija izvēlēsies labāko sievieti – startup uzņēmuma vadītāju Latvijā. Fināla balvas ieguvēja dosies pilnībā apmaksātā vizītē uz Izraēlu, kur būs arī iespēja sevi pierādīt un pilnveidot Telavivas DLD Inovāciju festivāla ietvaros. «Pieteikt savu dalību konkursā var vēl tikai līdz 15. maijam, visa informācija par pasākumu ir pieejama Startin.LV izveidotā Facebook Start Tel Aviv 2016, Female Entrepreneurs pasākumā,» saka Jekaterina Zaiceva, Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja. Viņa piebilst, ka 24. maija pasākumā tiek aicināti piedalīties visi, kam ir interese smelties pieredzi vai iedvesmu no veiksmīgākajām Latvijas sievietēm – uzņēmējām, kuras dalīsies ar savām biznesa vadības atziņām, kā arī tiek gaidīti tie, kuri vēlas atbalstīt savus konkursa favorītus.
«Izraēlā situācija pēdējos gados ir uzlabojusies, statistika liecina, ka sievietes ir 11 līdz 12% no uzņēmējiem. Pēdējos trijos gados Izraēlā ir izveidota ļoti atbalstoša ekosistēma, mums ir īpašas programmas popularizējot un dodot atbalsta instrumentus uzņēmējām sievietēm, piemēram, Google for Moms, Girls in tech, Pro Women un Supersonas. Ekosistēma dara savu darbu un mēs redzam arvien vairāk sieviešu, kuras ienāk biznesa pasaulē,» stāsta Elena Donets, Telavivas universitātes Uzņēmējdarbības centra StarTAU vadītāja un Izraēlas sieviešu uzņēmējdarbības programmas We Dream dibinātāja.