A/s UPB 2012. gadā sasniegusi 76.4 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 32% vairāk nekā 2011. gadā.
Savukārt UPB holdinga konsolidētais neauditētais 2012. gada apgrozījums bija 95 miljoni eiro, informē uzņēmums.
Līdz ar to aizvadītajā gadā sasniegta stratēģiski vēlamā proporcija - 60% eksporta un 40% - vietējā tirgus, norāda UPB holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns.
Noslēgto līgumu apjoms 2013. gada janvārī, salīdzinot ar 2012. gada janvāri, ir palielinājies par 30%. UPB holdinga uzņēmumos pašlaik strādā aptuveni 1200 darbinieku. Paralēli apgrozījuma pieaugumam ārvalstu tirgos, arī pašmāju tirgus, pateicoties daudziem ES finansētiem projektiem Latvijā, ir atguvis otro elpu, norāda U.Pīlēns.
UPB investīciju politika vērsta uz to, lai no būvniecības koncerna pakāpeniski pārtaptu par industriālu koncernu un varētu uzņemties tehnoloģiski arvien sarežģītākus projektus, atklāj U.Pīlēns. Līdz ar to aizvadītais gads bijis veiksmīgs arī saistītajiem uzņēmumiem.
2012. gadā UPB ietilpstošā MB Betons grupa, kas darbojas dzelzsbetona, transportbetona, inerto materiālu un būvmateriālu otrreizējās pārstrādes tirgū, paplašināja transportbetona rūpnīcu tīklu, un patlaban tai Latvijā pieder jau 11 rūpnīcas. Pagājušajā gadā MB Betons iegādājās mobilo rūpnīcu Gulbenē un investēja Gramzdas karjerā, kā arī tehnoloģiski modernizēja Daugavpils cementa termināli.
Savukārt RK Metāls grupa, ņemot vērā tās nozīmīgo saražotās produkcijas eksporta apjomu (90% no kopējā produkcijas apjoma), investējusi tehnoloģiskās disciplīnas, kvalitātes kontroles, programmatūras nodrošinājumā, kā arī lielgabarīta konstrukciju drošas pārvietošanas tehnoloģijā.
Ailes grupa ir saņēmusi līdz šim lielāko pasūtījumu 6,7 miljonu eiro apjomā - alumīnija un stikla konstrukciju ražošanā, piegādē un montāžā Vācijā Bohumas (Bochum) universitātes būvobjektu vajadzībām. Līdzīga apjoma līgums noslēgts arī būvobjektam Norvēģijā. Ņemot vērā ļoti labās iestrādes 2013. gadam, Ailes grupa papildus iegulda vēl vienā alumīnija automatizētas apstrādes centrā. Projekts ļaus dubultot ražošanas jaudu. Papildus šīm aktivitātēm speciāli Skandināvijas tirgum apgūta jauna energoefektīva koka – alumīnija logu produktu līnija, kā arī turpinās darbs pie inovatīvu automātiski paceļamo stikla logu un fasāžu produktu attīstības.
Holdingā ietilpstošā UPB Eenergy grupa 2012. gadā uzsāka jaunu, vēl energoefektīvāku koģenerācijas bloku ieviešanu ražošanā. Db.lv rakstīja, ka pērn UPB Eenergy uzbūvēja SIA Liepājas enerģija ORC biomasas koģenerācijas stacija ar elektrisko jaudu 2,3 MW un siltumtehnisko jaudu 12 MW. Pašlaik tiek īstenota projekta 2. kārta – būvēta katlu māja ar 2 x 15 MW jaudas katlu.
Paplašinoties iekšējam tirgum, būvuzņēmuma grupa UPB Nams kāpināja savu apgrozījumu par 40%, pateicoties dalībai vairākos vides un enerģijas objektu būvniecības projektos Latvijā.
«Raugoties no tuvākās perspektīvas, īpaši cerīgi vērtējama UPB inženiercentra spēja projektēt sarežģītus dzelzsbetona, metāla un alumīnija konstrukcijas objektus Latvijā, kā arī ārzemēs – Skandināvijā un Vācijā,» uzskata UPB holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns. Arhitektūras un inženierprojektēšanas kompānija UPB Projekti 2012. gadā par nozīmīgāko pasūtījumu nosaukusi tehniskā projektā izstrādi profesionāli tehniskās vidusskolas mācību korpusa ēku rekonstrukcijai un dienesta viesnīcas jaunbūvei Ventspilī un jaunas tramvaja līnijas projektu Liepājā.
Jau ziņots, ka 2012. gada beigās UPB holdings sāka būvēt jaunu mašīnbūves un precīzās metālapstrādes rūpnīcu Liepājas tuvumā un darbaspēka mobilitātes vārdā iegādājās nepabeigtu 29 dzīvokļu māju Liepājā, kuru pašlaik piemēro inženiertehnisko darbaspēku piesaistei. Liepājā šis ir jau otrais tāda veida UPB projekts sociālās programmas ietvaros. Darbu turpina arī UPB izglītības fonds Stabilitāte, kurš līdz šim ir finansiāli atbalstījis 106 Latvijas jauniešu mācības Latvijas un ārvalstu augstskolās.
UPB holdingā ietilpst vairāk nekā 40 uzņēmumu un ražotņu. A/s UPB ir UPB holdings mātes kompānija.