Interneta lietotāji joprojām dažkārt izvēlas par parolēm viegli uzlaužamas ciparu un burtu kombinācijas, piemēram, «123456», «password», «qwerty» vai «baseball», noskaidrots aptaujā.
Šīs paroles drošības kompānija SplashData iekļāvusi 10 sliktāko 2014.gada paroļu sarakstā, apkopojot 3,3 miljonu pieejamu datu vienību Ziemeļamerikā un Rietumeiropā.
SplashData pārstāvji atzīst - «qwerty», kas ir angļu klaviatūras augšējā burtu rinda vai cipari pēc kārtas, ir paroles, kas no drošības viedokļa varētu arī nebūt vispār.
Pētnieki ar bažām norādījuši, ka kombinācija «12345» (bez 6) popularitātes ziņā pagājušajā gadā pakāpusies no 19. uz trešo vietu.
Nav izpētīts, kas lieto vienkāršās paroles, tomēr tiek uzskatīts, ka «123456» varētu lietot vecāki cilvēki, cilvēki ar kognitīvu disfunkciju vai analfabēti. Iespējams, daži to lieto vienkārši aiz slinkuma.
Izvēlēties drošu paroli, par kuru nākamajā gadā neviens nesmietos, nav nemaz tik grūti, norāda pētnieki.
Saskaņā ar Vācijas Federālā informācijas drošības biroja ieteikumiem parolei jābūt vismaz 12 simbolus garai. Ja jāaizsargā šifrēts WAP vai WPA2 tīkls, jāizvēlas 20 simbolu gara parole.
Lietot vajadzētu gan lielos, gan mazos burtus, kā arī īpašus simbolus un ciparus.
Nevajadzētu lietot ģimenes locekļu vārdus vai dzimšanas datumus, vai vispārzināmas vārdu un ciparu kombinācijas. Tāpat jāizvairās no ciparu sērijām. Parolei vispār nevajadzētu būt vārdam, ko iespējams atrast vārdnīcās.
Ja «password» vai «123» nešķiet pietiekami droša parole, tas nenozīmē, ka tāda būs «password123».
Neviena parole nekalpo mūžīgi. Drošības labad paroli vajadzētu mainīt reizi dažos mēnešos vai vismaz reizi pusgadā.
Nedrīkst sūtīt paroles e-pasta vēstulēs, kuras var pārtvert svešinieki un nekad nevajag tās atklāt trešajām personām.