Jūrmalas domes vides speciālisti izstrādājuši peldvietu zonējuma kartes, lai sabalansētu katras peldvietas izmantošanas veidus un iespējas. Deputāti nolēma tās nodot jūrmalnieku sabiedriskajai apspriešanai.
Dome ir noteikusi, ka atbilstoši noteikumiem ir iekārtotas 11 peldvietas Rīgas jūras līča piekrastē: Lielupe, Bulduri, Dzintari, Majori, Dubulti, Melluži, Asari, Pumpuri, Vaivari, Kauguri un Jaunķemeri. Tagad jūrmalnieki varēs izteikt savu viedokli par to, kā tad viņi katrā no peldvietām vēlas atpūsties. Jūrmalas domnieki savā domes sēdē šo jautājumu skata atkārtoti, jo domes iepriekš pieņemto lēmumu mērs neparakstīja. „Lēmums par peldvietu zonējumu netika parakstīts, jo Jūrmalas pilsētas dome lēmumu pieņēma bez sabiedriskās apspriešanas un diskusijām ar sabiedrību,” tā par atkārtotu šā lēmuma izskatīšanu Jūrmalas mērs Raimonds Munkevics.
Peldvietā Lielupē 1 atļauts lietot ūdensmotociklus, 36. līnijā ierīkota izeja uz jūru cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tālāk Lielupē 2 mierīgās atpūtas zona, kā arī aktīvās atpūtas un sporta zona. Nākotnē domāts šajā peldvietā iekārtot glābēju posteni. Jūrmalas iedzīvotājiem būs jālemj, vai Lielupē 2 ierīkot nūdistu pludmali.
Bulduru peldvieta no 7. līnijas līdz Kr. Barona ielai noteikta kā mierīgās atpūtas zona ar bērnu rotaļlaukumiem uz abām pusēm. Tālāk aktīvās atpūtas un sporta zona un gājēju koridors. Bulduru peldvieta izmantojama arī katamarāniem un ūdens velosipēdiem. No Vienības prospekta izeja uz jūru cilvēkiem ar kustību traucējumiem, peldvietā ir glābšanas stacija.
Dzintaru pludmalē bērnu rotaļlaukums, gan mierīgā, gan aktīvā zona. Atļauts izmantot ūdens velosipēdus un katamarānus, turklāt aktīvās atpūtas zonā varēs rīkot publiskus pasākumus.
Arī Majoru pludmalē drīkst izmantot ūdens velosipēdus un katamarānus, kā arī aktīvās atpūtas zonā varēs rīkot publiskus pasākumus. Majoru peldvietā ir glābšanas stacija, no Turaidas un Pilsoņu ielas iekārtotas izeja uz jūru cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Dubultu peldvietā ir glābšanas stacija, noeja uz jūru cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vairāki bērnu rotaļlaukumi. Aktīvā atpūta atļauta gan pludmalē, gan uz ūdens.
Mellužu peldvietā iecerētas arī mierīgās atpūtas un aktīvās atpūtas zonas, taču nav paredzēta braukšana ar ūdensmotocikliem un katamarāniem. Ir glābšanas stacija.
Pumpuru pludmalē gan mierīgās, gan aktīvās atpūtas zonas, turklāt aktīvajā zonā atļauts izmantot kaitbordu.
Asaros glābšanas stacija tikai plānota, toties atļauts braukt ar ūdensmotocikliem, pludmalē gan mierīgās, gan aktīvās atpūtas zonas.
Vaivaros, ņemot vērā rehabilitācijas centra tuvumu, plānotas aktivitātes ūdenī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, Vēju ielā viņiem izveidota izeja uz jūru. Ūdensmotociklu un katamarānu lietošana šeit nav atļauta, un glābšanas stacija tikai plānota, toties ir sporta zona volejbolistiem.
Kauguru peldvietā ir glābšanas stacija, pieļaujama ūdensmotociklu izmantošana, plānota gan mierīga, gan aktīva atpūta. Nākotnē varētu tikt plānota vējdēļu un kaitbordu izmantošana aiz peldvietas rietumu robežas.
Jaunķemeru peldvietai piešķirts zilais karogs, iekārtota glābšanas stacija, atļauti arī ūdensmotocikli. Jaunķemeros iespējama aktīva un mierīga atpūta.