Pārvaldes problēmu dēļ sairst Vācijas apdrošinātājam Ergo piederošā Baltijas apdrošināšanas grupa Ergo Life Insurance, kuru tas nesen izveidoja, apvienojot savas dzīvības apdrošināšanas kompānijas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, piektdien vēstī Igaunijas biznesa laikraksts Aripaev, atsaucoties uz vairākiem kompānijas bijušajiem darbiniekiem Igaunijā.
Pēc viņu apgalvotā, problēmas Ergo sākušas vajāt jau pirms četriem gadiem, kad savus amatus atstāja trīs Ergo Life Insurance valdes locekļi, kā arī vairāki citi vadoši darbinieki.
Ņemot vērā, ka daudznacionālajai grupai Ergo Baltijas valstu tirgi ir margināli, vācieši 2004.gadā nolēma izveidot Baltijas mēroga pārvaldi, pārejot uz tā dēvēto matriksa menedžmenta modeli. Pēc diviem gadiem sākās vēl viens menedžmenta «panbaltizācijas» vilnis, kura dēļ pārvaldības funkcijas izplūda, raksta Aripaev, atsaucoties uz Ergo eksdarbiniekiem.
«2006.gadā katrā Baltijas valstī palika pa vienam menedžerim, bet funkcijas trijās valstīs tika pildītas saskaņā ar matriksa formulu,» laikrakstam pastāstījis kāds bijušais Ergo darbinieks Igaunijā, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu.
Pēc viņa teiktā, šāda menedžmenta modelis radīja daudz konfliktu, jo no tā brīža Baltijā Ergo departamentu vadītāji atradās dažādās valstīs un saikne starp strādājošajiem un viņu vadītājiem vājinājās. «Kad [Igaunijā] radās kāda problēma un cilvēks devās pie vietējā valdes locekļa, viņš saņēma atbildi: «Es nezinu, tā nav mana darbības joma, ej un runā ar kādu Latvijā,»» klāstīja bijušais Ergo darbinieks.
2007.gada martā par Ergo Baltijas apdrošināšanas kompāniju valdes priekšsēdētāju tika iecelts lietuvietis Ķēstutis Bagdonavičs, bet par valdes locekļiem - Mareks Zaceks un Sergejs Vahņickis no Igaunijas.
Pēc bijušā Ergo darbinieka stāstītā, Zaceks un Vahņickis neesot varējuši saprasties ar Bagdonaviču, un saspīlējums kompānijas valdē turpinājās. Kulminācija iestājās 2010.gada decembrī, kad no amata tika atstādināts Zaceks. Pēc apdrošinātāja sniegtās informācijas, Zaceka atstādināšanas cēlonis bijušas domstarpības par to, kā kompānijai būtu jāveido savs bizness Baltijā. Šāgada aprīlī no amata tika atstādināts arī Vahņickis.
Pēc abu Igaunijas pārstāvju negaidītās atstādināšanas sākās vairāku augsta ranga darbinieku aizplūšana no kompānijas. Kopš pērnā gada decembra darbu uzteica trīs augstas kvalifikācijas riska menedžeri, informācijas menedžeris un valdes priekšsēdētāja vietnieks, bet aprīlī no amata tika atstādināts mārketinga menedžeris, raksta Aripaev.
Bagdonavičs sarunā ar laikrakstu lielo kadru mainību kompānijā nodēvēja par normālu parādību, par iemeslu tam minot apdrošināšanas biznesa specifiku.
Savukārt Ergo pārstāve Latvijā Inese Kronberga saistībā ar šo Igaunijas laikraksta rakstu db.lv sacīja: «Uzskatām, ka konkrētu argumentu izklāstīšana attiecībā uz lēmumiem pārtraukt sadarbību ar atsevišķiem darbiniekiem ar preses starpniecību nav korekta un profesionāla rīcība. Mums nav izprotama un pieņemama šāda rīcība, kas var likt nepatiesi apšaubīt Ergo tēlu un reputāciju.»
Ergo Life Insurance izveidojās, apvienojoties Lietuvas Ergo Lietuva gyvybes draudimas, Latvijas Ergo Latvija dzīvība un Igaunijas Ergo Elukindlustuse. ERGO Life Insurance centrālais birojs ir Lietuvā.