Laikā, kad aktualizējusies situācija ar apkures parādniekiem, viens no Rīgas namu pārvaldniekiem ķēries pie radikālākiem problēmas risināšanas paņēmieniem, kas, pēc Db.lv rīcībā esošās informācijas, ir ne vien šokējoši, bet arī prettiesiski.
Šādu taktiku piekopis namu pārvaldnieks SIA Namīpašums 2000, kas cita starpā iekļauts arī Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas izveidotajā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieku «melnajā sarakstā». Asociācija uzskata, ka jebkura veida un līmeņa sadarbība ar Sarakstā iekļautajām personām ir riskanta un ir ļoti liela varbūtība, ka sadarbība ar šīm personām var rādīt dažāda rakstura problēmas personai, kura ir pieņēmusi lēmumu par sadarbību.
Kā sarunā ar Db.lv norāda kāda nama Visvalža ielā 3A (Rīga) dzīvokļa īpašniece, nama pārvaldnieka vārdā viņas nesen iegādātajā īpašumā, kurā tobrīd atradusies īpašnieces meita, iekšā neaicināti iekļuvuši divi vīrieši un demontējuši radiatorus.
Vīrieši nav uzrādījuši nekādus dokumentus, kā arī rīkojušies, pēc dzīvokļa īpašnieces teiktā, diezgan brutāli - ienākot dzīvoklī vīrieši pagrūduši īpašnieces meitu malā, kā arī nav ļāvuši izdarīt zvanu mātei, lai informētu viņu par notiekošo.
Saistībā ar šiem notikumiem dzīvokļa īpašniece jau ir uzrakstījusi iesniegumu policijā, kur darbinieki, pieņemot sūdzību, radījuši iespaidu, ka nojauš, par kuru namu ir runa, līdz ar ko dzīvokļa īpašniece secinājusi, ka viņa nav pirmā no Visvalža ielas nama iedzīvotājiem, kas sūdzas par pārvaldnieka rīcību.
Dzīvokļa īpašniece Db.lv norādīja, ka brīdī, kad viņa iegādājusies dzīvokli, tā iepriekšējam īpašniekam jau bijuši parādi par siltumapgādi, taču tie līdz ar īpašuma iegādi neesot kļuvuši par jaunā īpašnieka saistībām. Taču jebkurā gadījumā - ielauzties kāda īpašumā un nodarīt tam bojājumus, pēc mūsu valsts normatīvo aktu sistēmas, ir prettiesiski.
Kāds cits tā paša nama dzīvokļa īpašnieks Db.lv norādīja, ka nama pārvaldnieka plāns esot bijis iekasēt naudu no visiem maksātspējīgajiem nama iedzīvotājiem, tādējādi sedzot kopējo nama parādu par apkuri, savukārt pēc tam šī nauda tiktu savā veidā atgriezta, samazinot maksu par nama apsaimniekošanas pakalpojumiem.
Db.lv neizdevās sazināties ar SIA Namīpašums 2000 pārstāvi Jeļenu Kičikovu, kura norādīta kā uzņēmuma kontaktpersona Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas izveidotajā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldnieku «melnajā sarakstā».
SIA Namīpašums 2000 sekretāre, kas atbildēja uz Db.lv zvanu, apgalvoja, ka viņai nav zināms, vai kādam namam ir vai nav demontēti radiatori.
Sazinoties ar uzņēmuma Latio namsaimnieks valdes priekšsēdētāju Aivaru Gontarevu, Db.lv uzzināja, ka šāda pārvaldnieka rīcība ir ne vien prettiesiska, bet arī ekonomiski neizdevīga un savā ziņā var būt pat labvēlīga pašiem parādniekiem, kuri nav ieinteresēti savu parādsaistību nokārtošanā, jo, nesaņemot pakalpojumu, nepalielinās parāda apjoms.
Šādā situācijā, kad dzīvokļos ar parādu tiek demontēti radiatori, parādnieku mājokli joprojām silda apkārtējie dzīvokļi, kuri turpina saņemt siltumenerģiju, stāsta Gontarevs, piebilstot, ka temperatūra, protams, ir zemāka – ap 16 grādiem pēc Celsija skalas.
Uzņēmuma Latio namsaimnieks valdes priekšsēdētājs šādu rīcību nekādā ziņā neuzskata par risinājumu parādu situācijai. Gontarevs skaidro, ka šādos gadījumos, ir jārunā ar dzīvokļu īpašniekiem par visiem iespējamajiem parādsaistību nokārtošanas risinājumiem. Spriežot pēc savas pieredzes, Gontarevs norāda, ka bezizejas situācijas šādos gadījumos neesot.