Maskava plāno aizliegt visus ASV lauksaimniecības produktus, ieskaitot mājputnu gaļu, kā arī Eiropas Savienības augļu un dārzeņu importu, tādējādi atbildot uz Rietumu sankcijām, kas tiek noteiktas pret Krieviju saistībā ar Ukrainas krīzi, atsaucoties uz valsts amatpersonu sniegto informāciju, ziņo rt.com.
Visām lauksaimniecības precēm, kas ražotas ASV, aizliegums tiks uzlikts uz vienu gadu, paziņojis Krievijas federālā veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta Rosseļhoznadzor pārstāvis Aleksejs Aleksejenko.
Aizliegto produktu saraksts tiks publicēts ceturtdien, viņš piebildis.
Aizliegums attieksies arī uz Eiropas Savienības augļiem un dārzeņiem. Kāds informācijas avots Krievijas medijiem «pačukstējis», ka importa aizliegums skars arī piena produktus no Eiropas Savienības. «Sarakstā iekļauts piena pulveris, sviests un siers,» vēstījis informācijas avots. Dažos medijos tiek minēts arī zivju produktu aizliegums.
Krievijas sankcijas pret ASV un Eiropas Savienību būšot «diezgan būtiskas», uzsvēris Aleksejenko.
Saskaņā ar 2013. gada noslēguma datiem lielākie piena produktu importētāji uz Krieviju bija Somija, Igaunija, Polija, Lietuva. Jau izskanējusi informācija, ka smagi cietīs arī Latvijas ražotāji.
Aleksejenko norādījis, ka daudzas valstis, kas nav vērsušās ar sankcijām pret Krieviju, esot gatavas palielināt savu eksportu uz šo valsti.
Trešdien Krievijas amatpersonas vienojās konsultēties ar pārstāvjiem no Ekvadoras, Brazīlijas, Čīles un Argentīnas par pārtikas importa palielināšanu. Sarunas notikšot ceturtdien.
Trešdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu noteikt viena gada aizliegumu noteiktai lauksaimniecības produkcijai, pārtikai un izejvielām no valstīm, kas vērsušās ar sankcijām pret Krieviju.
Baltais nams jau izplatījis paziņojumu, ka importa aizliegums, pirmkārt, skars pašas Krievijas patērētājus. «Atriebība Rietumu uzņēmumiem vai valstīm padziļinās Krievijas starptautisko izolētību, radot papildu kaitējumu tās ekonomikai,» norāda ASV.
Savukārt, Krievija akcentējusi, ka nav gaidāms pārtikas cenu kāpums valstī.