Līdz pat 2012. gada beigām ar piespiedu taupību jārēķinās vecuma un izdienas pensiju saņēmējiem, strādājošajiem pensionāriem, kā arī ģimenēm ar bērniem, kam tiks samazināti gan vecāku pabalsti, gan ģimenes valsts pabalsti.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu Par valsts pensiju un pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam.
Vēl smagāki samazinājumi skars aptuveni 58 tūkst. strādājošos pensionārus, kuri līdz pat 2012. gada beigām pensijā saņems tikai 30 % no aprēķinātās summas. Turklāt pozīcijā esošā Pilsoniskās savienība atsauca priekšlikumu strādājošiem pensionāriem pensijas samazināt tikai par 50 %, bet opozīcijā esošās partijas Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā ierosinājumu šai pensionāru daļai pensijas samazināt tikai par 30 % tika noraidīts.
Saeimas deputātiem nav pārliecības, ka valdība izvērtējusi visas iespējamās alternatīvas, kas ļautu izvairīties no budžeta deficīta samazināšanas uz pabalstu un pensiju rēķina.
Saeima šodien jau saņēmusi tiesībsarga Romāna Apsīša brīdinājumu, ka iecerētās izmaiņas, jo īpaši pensiju samazināšana strādājošiem pensionāriem, var tikt uzskatīta par prettiesiskām un apstrīdētas Satversmes tiesā, kas reiz jau atzinusi, ka pensiju ierobežošana strādājošiem pensionāriem ir pretrunā ar Satversmi.
Saskaņas centra deputāts Valērijs Agešins arī paziņoja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks ir gatavs vērsties konstitucionālajā tiesā, lai apstrīdētu pensiju samazināšanu strādājošajiem pensionāriem.
Likumā arī noteikts, ka turpmāk valdībai reizi pusgadā ir jāizvērtē pabalstu un pensiju ierobežojumu pamatotību un tā var iesniegt parlamentam priekšlikumu pilnībā vai daļēji atcelt ierobežojumus. Labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) Db skaidroja, ka šī norma nozīmē, ka tad, ja situācija budžetā uzlabosies, Saeima varēs ierobežojumus atcelt pirms 2013. gada.