Piesakoties konkursam par tiesībām 2012. gadā rīkot olimpiskās spēles Londonā, akcentēts, ka tās varētu kļūt par katalizatoru Londonas austrumu daļas transformācijai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.
Pārmaiņas sāksies un koncentrēsies ap t.s. Olimpisko parku, kurā būs gan vairākas sporta būves (ieskaitot Olimpisko stadionu un ūdenssporta centru, velodromu, BMX trasi, basketbola, handbola halles), gan olimpiešu ciematiņš, gan plašās zaļās zonas un mediju centrs. Pilsētas austrumu īstenotais reģenerācijas projekts ir viens no visu laiku lielākajiem Eiropā – no katras mārciņas, kas tiek tērēta Olimpiskā parka iekārtošanai, 75 pensi tiek tērēti Londonas austrumu daļas atjaunošanai un atdzīvināšanai, šādus datus sniedz Lielbritānijas vēstniecība.
Bez Olimpiskās zonas, sporta sacensības un pasākumi paredzēti Upes zonā – pie Temzas, ieskaitot arēnu O2 un izstāžu centru ExCel Exhibition Centre, kā arī Centrālajā zonā, kur atrodas tādas pasākumu norises vietas kā Vemblijas stadions un Haidparks.
Spēļu organizēšanas izmaksas ir nošķirtas no nepieciešamās infrastruktūras, ēku būvniecības izmaksām (tās galvenokārt sedz no valsts un pašvaldības līdzekļiem). 2007. gadā šiem mērķiem nosauktais budžets bija 9.345 miljardi mārciņu. Tiesa, tas ir nedaudz samazināts, ņemot vērā vispārējos taupības pasākumus. Spēļu norises nodrošināšana (ap 2 miljardiem mārciņu) savukārt tiek finansēta no privātā sektora (sponsoru nauda, ieņēmumi no biļetēm, pārraidīšanas tiesību tirdzniecības utt.), šāda informācija ir atrodama globālajā tīmeklī.
Arī viens no olimpisko spēļu ilggadējiem sponsoriem – Visa – balstoties uz iepriekšējo olimpisko spēļu, pasaules futbola čempionāta un citiem datiem, ir rēķinājis iespējamos Londonas un Lielbritānijas ieguvumus no pasākuma rīkošanas. Septiņās spēļu norises nedēļās vien patēriņš varētu pieaugt par 750 miljoniem mārciņu. Savukārt kopējais stimuls ekonomikai (līdz 2015.g.) – 5.1 miljardi mārciņu.