«Teikšu tā - mēs varam apmaksāt sev algas un varam ieguldīt maratona attīstībā nākotnē,» tā uz laikraksta Diena uz jautājumu, vai maratona rīkošana ir bizness, atbildējis Nordea Rīgas maratona rīkotājs Aigars Nords.
«Tā nekad nebūs naudas mašīna, jo to naudu varam nopelnīt kaut kur citur - daudz ērtāk, bez tāda stresa.
Maratona kopējais izmaksu apjoms ir anormāls. Mums tas ir vismaz 300 tūkstošu gada budžets. Piemēram, viena medaļa maksā aptuveni pusotru latu. 17 tūkstoši medaļu - tā ir tikai viena maza detaļa, bet tā tās izmaksas savācas,» stāstījis A. Nords.
Vaicāts, vai divpadsmit mēnešus notiek gatavošanās vienai dienai, viņš atbildējis: «Tā var teikt. Labi, otrā dienā pēc maratona visi organizatori atpūšas, bet uzreiz pēc tam viss atsākas. Apkopošana, darbs ar sponsoriem, starptautiskais mārketings. Skriešanas sezona pasaulē ne uz brīdi neapstājas. Mūsējie braukā apkārt, reklamējot Rīgas maratonu, velkot iekšā starptautiskos skrējējus. Maratona tūrisms pasaulē ir milzīga kustība. Ir rinda cilvēku, galvenokārt amatieri, kas tādā veidā ceļo, iepazīst pilsētas. Dzīves laikā gribu noskriet katrā Eiropas pilsētā pa maratonam. 2007. gadā sapratām, ka tas pīrāgs ir pietiekami liels, lai būtu interese viņus dabūt pie sevis Rīgā. Protams, ir elites atlēti, kuri ar dalību pelna naudu.»
«Nu, nezinām, kurš paņems pirmo vietu, bet piecnieks, visticamāk, ir skaidrs. Pārsvarā, protams, tie ir Āfrikas valstu pārstāvji no Kenijas, Etiopijas, Marokas. Vēl ir Krievijas, Baltkrievijas skrējēji, ātri ir japāņi, kuri šogad, starp citu, būs veseli pieci. Šie ir cilvēki, kas ar maratonu pelna naudu. Viņi saņem honorāru par to, ka iziet uz starta, un, protams, prēmiju par godalgotām vietām,» skaidrojis A. Nords.
Jautāts, kādi ir honorāri, viņš atklājis: «Amplitūda var būt liela. Skrējējiem, kuri skrien olimpisko normatīvu līmenī, honorārs var būt no 1500 līdz 5000 eiro par dalību. Lai «atvilktu» olimpisko vai pat pasaules čempionu - tad runa ir par 50, 100, pat 200 tūkstošiem eiro. Tas nav reāli Rīgai, taču šie cilvēki ir ārkārtīgi pieprasīti. Tāpēc arī lielajos maratonos budžets elites skrējējiem mērāms miljonos.»