Kurzemes apgabaltiesa noraidījusi viena no lielākajiem Zemgales zemniekiem SIA Delagri prasību pret a/s Baltic Holding Company (BHC) par vairāk nekā 260 tūkstošu latu piedziņu un apmierinājusi BHC pretprasību atzīt līgumu starp abiem komersantiem par spēkā neesošu.
SIA Delagri tiesā bija vērsies, jo 2008. gada 23. jūlijā bija noslēdzis līgumu par vairāk nekā 2000 tonnu rapša audzēšanu un piegādi a/s BHC. Tā kā a/s BHC rapsi bija atteikusies iepirkt, jo nebija sākta ražošana, lauksaimniecības uzņēmums cietis ievērojamus zaudējumus, jo bija spiests izaudzēto pārdot par neadekvāti zemu cenu, Db skaidroja SIA Delagri izpilddirektors Lauris Nebars. Prasību SIA Delagri iesniedza, lūdzot piedzīt no a/s BHC vairāk nekā 146 tūkstošus latu zaudējumu un vairāk nekā 113 tūkstošus latu līgumsodu.
Tiesa nolēma prasību noraidīt, bet noslēgto līgumu atzīt par spēkā neesošu, jo cilvēks, kurš bija ieradies SIA Delagri ar firmas zīmogu un noslēdzis līgumu, izrādījās firmas darbinieks Aleksandrs Lipskis bez nepieciešamajām pilnvarām.
L. Nebars pieļāva, ka Kurzemes apgabaltiesas lēmumu varētu pārsūdzēt.
SIA Delagri ir Jelgavas rajona lauksaimniecības uzņēmums, kas apstrādā ap 500 ha zemes un Dienas Biznesa Latvijas lauksaimnieku topā pērn bija 69. vietā.
Db vairākkārt rakstīja, ka a/s Baltic Holding Company (BHC) , 2008. gadā nepanākot vienošanos ar kredītiestādēm par plānoto līdzekļu piesaisti rapša iepirkumam, bijusi spiesta pārtraukt eļļas spiešanu un lauzt līgumus ar zemniekiem. 2009. gada sākumā kompānija informēja par darbības stabilizēšanos, jo panākusi vienošanos ar DnB Nord banku par kredītbrīvdienām un akcionāru padomē nostiprinājusi Vācijas puses akcionāru pozīcijas.Kompānija gatavojās aktīvi sadarboties ar Krievijas izejvielu piegādātājiem kā starpnieks, nosūtot izejvielas tālāk uz Vāciju pārstrādei.