Autobusi un vieglie automobiļi cits pēc cita no šosejas A7 iegriežas Grenctālē un piestāj pie vietējā kultūras nama. Spēkratiem galvenokārt ir Somijas, Igaunijas, Lietuvas valsts numuru zīmes. Kultūras namā atbraucēji nedodas meklēt bibliotēku un nepēta koncertu afišas. Viņi meklē ieeju alkohola tirgotavā. Drīz vien atbraucēji nāk laukā, stumjot iepirkumu ratus. Tajos saiņi ar degvīna, alus pudelēm, skārdenēm, greznas konjaka, viskija kastes. Tāds skats, iespējams, pēc kāda laika varētu pavērties Grenctālē, raksta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.
Bauskas novada izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka apstiprinājusi, ka pašvaldībā vērsies uzņēmējs no Igaunijas. Viņš paudis vēlmi izvērst biznesu un kā vienu no iespējamajām ēkām noskatījis Grenctāles kultūras namu. Uzņēmējs nodarbojas ar alkohola tirdzniecību, viņam Latvijā pieder veikali Valkā, Ainažos.
Uzņēmējs izteicis vēlmi nomāt Grenctāles kultūras namu. Veikala vajadzībām viņš iecerējis izmantot lielo zāli. Savukārt tai līdzās esošā mazā zāle, bibliotēka, doktorāts varēs darboties kā līdz šim. Uzņēmējs gatavs ieguldīt naudu, lai sakārtotu jumtu. Līdz ar lielās zāles pārbūvi viņš sakoptu ēkas apkārtni šosejas pusē. Tur varētu izveidot stāvlaukumu, atsevišķu ieeju tirgotavā.
«Tā ir tikai Igaunijas uzņēmēja vīzija par biznesa izvēršanu. Ja viņš gatavs investēt naudu ēkas remontā un lielās zāles pārbūvē, ieguldīt līdzekļus jaunu darba vietu radīšanā, tad uzņēmējam ir biznesa plāns, kā ieguldīto atgūt. Arī pēc nākamā gada, kad Latvijā paredzēts paaugstināt akcīzes nodokli alkoholam, tas pie mums būs lētāks nekā kaimiņvalstīs. Tas ļauj plānot biznesa attīstību,» skaidro I. Ruhocka.
TEV VARĒTU INTERESĒT ARĪ:
Alus kļūs desmit centu dārgāks
FOTO: Alkohola tirdzniecība Igaunijas pierobežā plaukst un zeļ
Laikraksts: Nākamgad gandrīz puse Igaunijā patērētā alus tiks pirkts Latvijā