Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nepiekrīt Valsts kontroles (VK) revīzijas secinājumiem, norādot, ka revīzijas laikā nav ņemta vērā informācija, kas pamato finansējuma izlietojumu operatīvo transportlīdzekļu un šoferu nodrošinājumam Rīgas reģionā, aģentūru LETA informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.
Dienests uzsver, ka nav pamatots izteikums par gandrīz 12 miljonu eiro izmaksu palielinājumu piecu gadu periodā pakalpojuma sniedzējam Rīgas sanitārā transporta autobāze.
Bukša uzsvēra, ka VK minētā starpība veidojas, ņemot vērā līguma slēgšanas laikā prognozēto mazāko darba apjomu, nodrošinot ar transportlīdzekļiem un šoferiem mazāku brigāžu skaitu Rīgas reģionā. Viņa stāstīja, ka piecu gadu laikā faktiski sniegts pakalpojuma apjoms, nodrošinot lielāku brigāžu skaitu.
Bukša stāstīja, ka 2010.gadā Sanitārā autobāze konkursa rezultātā pilnam pakalpojuma apjomam iesniedza finanšu piedāvājumu 45,05 miljonu eiro apmērā. Savukārt NMPD un autobāzes 2010.gada aprīļa līgumā tika iekļauta VK norādītā summa 30,7 miljonu eiro apmērā, kas būtu nepieciešama, ja 2010.gadā NMPD veidošanas gaitā Pierīgā nepieciešamo transportlīdzekļu skaitu izdotos nodrošināt, pārņemot vairāku pašvaldību un ārstniecības iestāžu rīcībā esošo autoparku.
Diemžēl daļa pašvaldību un ārstniecības iestādes nenodeva savus operatīvos transportlīdzekļus, savukārt citviet tie bija katastrofālā stāvoklī un nevarēja tikt izmantoti izsaukumu izpildei, uzsvēra Bukša.
Viņa norādīja, ka valstij pašai nebija operatīvo transportlīdzekļu brigāžu darba vajadzībām, Pierīgā un daudzviet ārpus Rīgas no ārstniecības iestādēm tie tika pārņemti nolietotā un kritiskā stāvoklī, līdz ar to jau līguma izpildes laikā ārpakalpojuma sniedzējam vajadzēja nodrošināt transportu un šoferu pakalpojumus lielākam skaitam brigāžu, kas palielināja sniegtā pakalpojuma apjomu.
Līdz ar to piecu gadu periodā tiks apmaksāti 76 Rīgas reģiona brigāžu sniegtie pakalpojumi nepilnu 42 miljonu eiro apmērā, nepārsniedzot 2010.gadā iepirkuma procedūras rezultātā saņemto sanitārā transporta autobāzes finanšu piedāvājumu.
Par objektīvo situāciju ar pilna apjoma pakalpojumu izpildi un tam atbilstošu finansējumu NMPD savulaik informēja arī Veselības ministriju (VM), piebilda Bukša.
NMPD jau iepriekš tika izstrādāti un VM iesniegti konceptuālie risinājumi Rīgas reģiona brigāžu nodrošinājumam ar ātrās palīdzības automašīnām, kā alternatīvu izskatot arī iespēju valstij pašai iegādāties operatīvo transportu šī reģiona vajadzībām.
Bukša uzsvēra, ka līdz šim dienestam netika piešķirti vajadzīgie līdzekļi jaunu mašīnu iegādei, kas ļautu visā Rīgas reģionā atteikties no ārpakalpojuma.
Tāpat dienests VM esot izteicis iniciatīvu Rīgas reģiona vajadzībām iegādāties nepieciešamos transportlīdzekļus, piesaistot Eiropas fondu finansējumu, līdzīgi kā tas pēdējo divu gadu laikā izdarīts pārējo reģionu nodrošinājumam ar operatīvajiem transportlīdzekļiem, pilnībā nomainot visu autoparku.
Jau ziņots, ka, izmantojot neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnu ārpakalpojumu, ir pārmaksāti gandrīz 12 miljoni eiro, revīzijā secinājusi VK.
Revidenti secinājuši, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) ir nelietderīgi izlietojis valsts budžeta līdzekļus vairākās pozīcijās, aģentūru LETA informēja VK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja.
Valsts kontrole aprēķinājusi, ka piecu gadu laikā paredzēto 30,7 miljonu eiro vietā līdz pakalpojuma termiņa beigām, kas ir šā gada 28.aprīlis, kopējās izmaksas būs 42 miljoni eiro. Šāda summa par sen pieņemta lēmuma neizpildi ir pārāk augsta, norāda VK.
Jau ziņots, ka valdība rīt lems par neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvo transportlīdzekļu iepirkumu Rīgas reģionam un valdošās koalīcijas pārstāvji piekrīt Veselības ministrijas (VM) nostājai šajā jautājumā.