Notiks atgriešanās pie tradicionālajiem, nerakstītajiem likumiem nekustamā īpašuma biznesā — visaptverošai naudas plūsmas analīzes, saprātīgam kredītu un pašu kapitāla attiecības darījumos.
Atgriešanās pie pamatprincipiem veicinās lielāku tirgus caurskatāmību, uzticamības atjaunošanos tirgus dalībnieku starpā, — uzskata analītiķi.
Šobrīd finansējuma nosacījumi nekustamā īpašuma projektiem arvien pasliktinās, un nākamajos gados analītiķi neparedz īpašas izmaiņas finanšu tirgū.
Ernst & Young 2009. gada nekustamā īpašuma biznesa riska pārskatā, kurš tapis sadarbībā ar konsultāciju kompāniju Oxford Analytica, secināts, ka neskaidrības par to, kā attīstīsies ekonomika pasaulē, ieilgušās starptautiskā kredītu krīzes sekas arvien ir nekustamā īpašuma kompāniju lielākais risks.
Desmit būtiskāko riska faktoru starpā ir:
1. Arvien līdz galam nav skaidrs globālās kredītu krīzes sekas un ietekme; kreditēšanas nosacījumu pasliktināšanās ir tikai viens no draudiem nekustamā īpašuma biznesam; ekonomiskās situācijas pasliktināšanās ietekmē arī komercobjektu telpu aizpildījuma rādītājus, kā arī īpašuma vērtību.
2. Ekonomikas un tirgus svārstības; tā kā nekustamā īpašuma industrija ir kļuvusi par pilnībā globālu nozari, tā ir pakļauta svārstībām starptautiskajos tirgos.
3. Novecojusi un neatbilstoša infrastruktūra — riska faktors ir raksturīgs ASV, taču arī citu valstu tirgū tas rada problēmas; ceļu infrastruktūras, inženierkomunikāciju trūkums daudzviet pasaulē ir ekonomikas un nekustamā īpašuma tirgus izaugsmes drauds.
4. Globālā cīņa par talantiem — biznesa globalizācija ir radījusi arī globālu konkurenci par cilvēku resursiem.
5. Demogrāfiskās izmaiņas — iedzīvotāju novecošana, pilsētu iedzīvotāju skaita pieaugums maina nekustamā īpašuma tirgu, konkurences nosacījumus.
6. Nespēja saskatīt un izmantot netradicionālas iespējas globālajā tirgū; pieaugot globālajai konkurencei, daudziem investoriem ir sarežģījumi finansēt jaunus darījumus, kas atbilstu viņu gaidītajiem atdeves rādītājiem.
7. Neskaidrības ar cenu; tirgu notiek vien daži darījumi, un īpašniekiem, pircējiem, pārdevējiem rodas sarežģījumi noteikt īpašumu tirgus vērtību.
8. «Zaļā» revolūcija, ilgtspējīga attīstība, klimata izmaiņas — arvien palielinās sabiedrības spiediens radīt un pārvaldīt ēkas atbilstoši ilgtspējīgas attīstības principiem.
9. Ekonomikas vājums un valsts iejaukšanās, regulēšanas risks attīstības valstu tirgos.
10. Pieaugošās enerģijas izmaksas.