SIA «Mikrotīkls», kas ir viens no visu laiku lielākajiem Latvijas Universitātes (LU) atbalstītājiem un LU fonda mecenātiem, gada nogalē ir ziedojis vēl 250 tūkstošus eiro, lai turpinātu attīstīt eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomu universitātē.
«Mikrotīkls» ir MikroTik RouterOS programmatūras izstrādātājs un RouterBoard iekārtu ražotājs.
SIA «Mikrotīkls» ir sniedzis atbalstu Latvijas Universitātes attīstībai jau no 2011. gada, kad uzņēmums uzdāvināja LU Datorikas fakultātei divus MikroTik maršrutētāju komplektus ar plašu funkcionalitāti, ko studenti lieto gan praktiskajās nodarbībās studiju kursa «Datortīklu administrēšana» ietvaros, gan arī dažādu tīklošanas protokolu pētījumos.
Savukārt 2015. gada nogalē SIA «Mikrotīkls» ziedoja pusmiljonu eiro, tādējādi atbalstot 12 LU projektus par kopējo summu 424 000 eiro, lai atbalstītu eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomu.
Sveicot LU tās dzimšanas dienā, 2016. gadā tika saņemts 1 miljona eiro ziedojums, no kā līdz šim ir atbalstīti vēl 18 projekti un tiks izmaksātas 6 stipendijas talantīgākajiem un perspektīvākajiem doktorantūras studentiem.
Šā gada nogalē mecenāts ir ziedojis vēl 250 tūkstošus, tādējādi kopējā mecenāta universitātei saziedotā summa ir 1,75 miljoni eiro, kas padara SIA «Mikrotīkls» par vienu no visu laiku lielākajiem LU atbalstītājiem un LU fonda platīna mecenātu.
Kā vienu no nozīmīgākajiem projektiem un ieguldījumu primārās veselības jomā var saukt modernas, digitālas un drošas izmeklējumu aprites sistēmas izveidi, nodrošinot diagnostikas izmeklējumu pieejamību pacientiem, ko veic LU Medicīnas fakultātē mācībspēki un studenti jaunizveidotajā Ortopēdijas laboratorijā. «Pētniekiem, kuri vēlas pretendēt uz LU fonda mecenātu ziedojumiem, es vienmēr atgādinu, ka šī ir unikāla iespēja sapņot un pieteikt projektus, kas ir patiesi jēgpilni un ar acīmredzamu atdevi zinātnei un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanai. Dažādi grantu konkursi, kas nav mecenātu ziedojumi, ir smagnēji un «aplauž spārnus» drosmīgām idejām, jo ir jāatbilst daudz un dažādiem striktiem kritērijiem, kuru rezultātā pētniekam ir jāparedz projektos darīt lietas, kuras varētu arī nedarīt. Šim ziedojumam ir viens mērķis: atbalsts dabaszinātnēm un medicīnai. Tas dod iespējas domas brīvībai un pieteikt savus sapņu projektus,» skaidro LU fonda valdes locekle un izpilddirektore L. Kundziņa-Zvejniece.