«Es nedomāju, ka es esmu saņēmis atbildi uz to, par ko,» ceturtdien vakarā intervijā LNT sacīja nupat no apcietinājuma atbrīvotais bijušais Latvenergo vadītājs Kārlis Miķelsons. Viņš atzina, ka tagad pirmais uzdevums viņam ir atrast jaunu darbu.
K. Miķelsons atzina, ka sajūtas, iznākot no cietuma, protams, esot tās labākās, taču viņš joprojām neesot saņēmis atbildi uz jautājumu: «Par ko?»
«Es kā inženieris gribu skaidrību, man ir jābūt skaidrībai, kas ir izdarīts nepareizi, pretlikumīgi, ko es tādu esmu izdarījis - kad, kurā brīdī, kāpēc, un tad man varbūt būs skaidrs, līdz šim brīdim man tas nav skaidrs,» sacīja Miķelsons.
Viņaprāt, daļa no viņam piemērotajiem ierobežojumiem pēc iznākšanas no cietuma ir absurdi: «Kaut vai viens. Es nedrīkstu tikties ar saviem bijušajiem darbiniekiem, kuri kopumā valstī ir 4700 uz šo brīdi aptuveni. Man ir ārkārtīgi grūti zināt, kurā brīdī, ar kuru es varu satikties.»
Latvenergo bijušais vadītājs uzskata, ka uzņēmumu valsts ar laiku varētu būt spiesta privatizēt, jo «brīdī, kad būs jāatdod Valūtas fondam, Pasaules bankai un arī Eiropas Kopienai naudiņa, viņa būs kaut kur jāņem, no gaisa viņa nenokritīs un nopelnīt, vai mēs varēsim, to mēs nezinām. Mana personīgā pārliecība ir, ka mums prasīs kaut ko pārdot. Par to liecina arī Pasaules bankas prezidenta skaidrie mājieni televīzijā un presē, kur viņš skaidri un gaiši saka - jāiet ir uz privatizāciju».
Pēc K. Miķelsona domām, ļaunākais nav tas, ka uzņēmums varētu nonākt privātās rokās, bet gan tas, ka tāda īpašnieka rokās, kuram ir vienalga, kas šajā valstī notiek.
Uz jautājumu: «Vai jūs pieļaujat iespēju, ka jūsu aizturēšana var būt kaut kādā veidā politiskā līmenī saskaņota un ka KNAB būtu rīkojies pēc politiska pasūtījuma?» Miķelsons atbildēja: «Pieļauju.» Taču nekādus sīkākus komentārus viņš nesniedza.
Pēc viņa domām, atalgojums Latvenergo vadītājam ir neadekvāti zems, tādēļ uz šo amatu «neviens negribēs parakstīties».
Stāstot par saviem nākotnes plāniem, Miķelsons akcentēja: «Darbs ir jāatrod. Bez darba es nemāku.»
Viņam esot piemērots aizliegums ieņemt jebkādu amatu vai strādāt Latvenergo sistēmā, tādēļ būšot jāmeklē citur.
Otrkārt, viņš cīnīšoties par sevi: «Mēģināšu pierādīt to, ka viss tas, kas ir noticis ar mani, es teiktu labākajā gadījumā ir kļūda, sliktākajā gadījumā - apzināta rīcība.»