Profesionālu miesassargu pakalpojumi Latvijā ir maz pieprasīti, sabiedrībā trūkst arī izpratnes par miesassarga pakalpojuma būtību.
Miesassarga darbs praksē Latvijā lielākoties saistīts ar īslaicīgiem un neregulāriem pasūtījumiem, apkalpojot, piemēram, lielākus sabiedriskus pasākumus, kuros jāgarantē drošība viesmāksliniekiem un citiem prominentiem viesiem.
Pastāvīgs un garantēts darbs ar regulāriem ienākumiem miesassargam Latvijā ir faktiski neiespējams, valsts ir maza, te ikdienā neuzturas ne Holivudas zvaigznes, ne pasaules līmeņa prominences. Pēc likuma miesassargi pienākas valsts augstākajām amatpersonām – Valsts Prezidentam, Ministru prezidentam un Saeimas priekšsēdētājam. Pārējiem kā valsts struktūrās, tā privātajā biznesā – pēc izvēles un pēc situācijas, ja pastāv apdraudējuma risks.
Darboties tikai un vienīgi miesassargu biznesā nevar atļauties neviena kompānija, jo uzturēt vairākas miesassargu štata vietas tikai dažiem pasūtījumiem gadā nav rentabli. Piemēram, kā norāda a/s G4S valdes priekšsēdētājs Edgars Zālītis, «miesassargu pakalpojumus klientiem piedāvājam, taču tas nav mūsu pamatbizness. Savu darbību balstām uz to, ka nodrošinām risinājumu atbilstoši konkrētai situācijai. Ja ir nepieciešams miesassargs, tā jau ir ļoti specifiska situācija - protams, varbūt noteiktos gadījumos tas arī ir viens no risinājumiem».
SIA Miesassargu aģentūra valdes loceklis Andis Mihelsons norāda, ka miesassargu segmentā tirgus Latvijā faktiski nepastāv, arī likumdošana te neparedz nekādus regulējumus. Pēc viņa uzskata, tirgus šajā segmentā ir ļoti nesakārtots un atstāts pilnīgā pašplūsmā. Miesassargu darbs nereti tiek veikts neprofesionālā, pat primitīvā formā. «Daudzi mēģina miesassargus atrast caur paziņām, nevis izmantojot, piemēram, mūs kā aģentūru. Jo mēs pieprasām stingrus, precīzi formulētus līgumus, regulāru garantētu atalgojumu, mums ir jāmaksā nodokļi, un summa veidojas diezgan pieklājīga.» Viņš atklāj, ka normāls un adekvāts profesionāla miesassarga atalgojums Latvijā sākas ar 1000 – 1200 latiem mēnesī, taču ir tādi, kas strādā arī par 400 – 500 latiem.
Kā skaidro E. Zālītis, šobrīd Latvijā licences izsniegtas jau apmēram 500 apsardzes uzņēmumiem. «Pie mums apsardzes uzņēmumu skaits uz vienu iedzīvotāju ir 33 reizes lielāks nekā Lielbritānijā. Acīmredzot, mums valstī kaut kāda ļoti īpaša vai pat kritiska situācija ar drošību. Vērtējot pēc uzvedības, cenu veidošanas politikas un citiem parametriem, domāju, ka no šā skaita tikai kādas 3 – 4 kompānijas būtu kvalificējamas kā tādas, kurām nav nekādu kompromisu attiecībā uz nodokļu nomaksas jautājumiem vai likumdošanas ievērošanu – sanāk apmēram 1%,» pauž E. Zālītis.