Tiesu izpildītājam vienā dienā iesniedz 330 lietu, laikrakstam Kurzemes Vārds stāstījusi zvērināta tiesu izpildītāja Agnese Biķe.
"Izsolēs nonāk aizvien vairāk un vairāk nekustamo īpašumu. Tas nozīmē, ka cilvēki nespēj atmaksāt kredītus. Un diemžēl izveidojies apburtais loks, jo šos īpašumus nevar arī pārdot. Arī īpašumu vērtība vairs nav ne tuvu tāda, kāda tā bija kad šos kredītus izsniedza," laikrakstam stāstījusi A. Biķe. Pēc viņas teiktā, dzīvokļu vērtības kritums Kurzemē ir aptuveni uz pusi. Ja prasība iesniegta par 25 000 Ls piedziņu, tad vērtētājs novērtē īpašumu par 13 500 Ls, bet izsolē to pārdot neizdodas, un otrajā izsolē īpašuma cena pazeminās vēl par 25 %, trešajā - paliek tikai 60 % no sākotnēji noteiktās vērtības.
Izsolēs, laikrakstam stāsta A. Biķe, nonākot gan dzīvokļi, gan zeme. Viņa uzskata, ka vaina nav tikai agrāk izsniegtajos kredītos, bet reāli samazinājušies cilvēku ienākumi. Ik dienas tiesu izpildītāji rīko sešas izsoles, taču atsaucība nav liela, jo, kā norāda A. Biķe, "cilvēkiem brīvās naudas uz rokas nav nemaz tik daudz". Savukārt kredīti tikpat kā nav vairs pieejami, turklāt cilvēkus biedē arī neziņa par nākotni. Patlaban tiesu izpildītāji sākot strādāt ar 2006. gadā un 2007. gadā piešķirtajiem kredītiem, ko lielākoties ņēmušas privātpersonas. Tiesu izpildītāja arī pauž neoficiālu informāciju, ka kredītiestādes apsver iespēju izveidot dzīvojamā fonda apsaimniekošanas nodaļu, lai pēc nenotikušajām izsolēm pārņemtos īpašumus varētu izmantot.
Rekordskaits lietu, ko vienā dienā saņēmuši tiesu izpildītāji, bijis 330, kopumā A. Biķes birojā notiekot darbs pie 8000 lietām, kas ierosinātas Kurzemē, tajā skaitā - gan hipotekāro kredītu lietas, gan līzinga lietas, galvenokārt - automašīnu iegāde līzingā.