«Ir prātīgi, ka vienmēr ir līdzi skaidrās naudas rezerve. Man pašam ir bijis gadījums, kad veikalā ir pilns groziņš ar precēm, bet tīklā ir problēmas un karte nestrādā. Kopš tā laika bez skaidras naudas kabatā nekur nestaigāju, it īpaši ārzemēs,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā stāstījis Swedbank valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.
«Jo ārzemēs tā gadās, ka nestrādā šis un nestrādā tas. Var arī kaut kādu iemeslu dēļ pazust visas kartes vai kaut kas ar tām notikt. Skaidrai naudai kaut kādā daudzumā vienmēr ir jābūt kabatā. Tas ekonomiskā terminoloģijā būtu jādēvē par ikdienas dzīves riska menedžmentu,» skaidrojis Mančinskis.
Runājot par Swedbank, Mančinskis sacījis: «Ja esi tirgus līderis, tad reizēm tas nozīmē arī atbildību pirmajiem sākt jauninājumus, kad citi varbūt paļaujas, ka mēs to darīsim. Teiksim, darbs ar restrukturizāciju, ar sliktajiem kredītiem, ar jauniem risinājumiem utt. Lietas, kas varbūt nav īpaši populāras, mums bieži vien ir jādara pirmajiem, attiecīgi saņemot gan pozitīvu, gan negatīvu atdevi. Tā ir liela atbildība, mēs to apzināmies.»
«Lielā mērā šie pēdējie notikumi, kas bija ap banku 10. un 11. decembrī, es domāju, arī bija saistīti ar to, ka mēs esam līderi banku sektorā. Tā ir līdera loma – būs gan plusi, gan mīnusi,» viņš piebildis.
«Tas kopumā noteikti nenāk par labu finanšu sistēmas stabilitātei, ka tā pēkšņi par nozares līderi var radīt baumas no nekā. Tas var notikt jebkurā jomā. Es domāju, ka tas ir ļoti būtisks secinājums gan Swedbank Latvijā, gan Swedbank citās valstīs, gan citām bankām, kas ir šeit, gan jebkurai citai lielai organizācijai ar milzīgu klientu skaitu,» runājot par iepriekš izplatītajām baumām, ka kredītiestādei draud bankrots, sacījis Mančinskis.