Lai gan daudzi iedzīvotāji no mazākām pilsētām brauc strādāt uz Rīgu, arī tajās nepieciešami vietējo preču veikali
Tā uzskata Lāsma Paegle, veikalu Garšas pietura īpašniece Lielvārdē un Ogrē. Šajos veikalos nopērkamas dažādas pārtikas preces, piemēram, saldumi, tējas, gaļas izstrādājumi, siers, vīni, kā arī aksesuāri un suvenīri. Rīgā vairāk dominē vai nu pašmāju pārtikas veikali, piemēram, Idille, vai vietējo suvenīru un apģērbu veikali, piemēram, Paviljons, Riga Gift Shop. Arī Lāsmas veikals sākumā piedāvāja tikai pārtikas preces, bet komunikācijā ar klientiem kļuva skaidrs, ka viņi vēlētos plašāku sortimentu.
Rīgā ir samērā daudz Latvijas preču veikalu un liela daļa to pircēju ir tūristi.
«Mums ir pilnīgi cits pircēju slānis. Piedāvājam iegādāties to, kas nav nopērkams lielveikalos – gan pārtikas, gan nepārtikas preces. Ar to cenšamies būt atšķirīgi no citiem veikaliem. Arī ārpus Rīgas cilvēki meklē kaut ko īpašu un veselīgu,» saka Lāsma. Ārpus Rīgas pirktspēja ir zemāka un daudzi strādā Rīgā, tomēr arī citur ir nepieciešami vietējo preču veikali. «Ir jābūt piedāvājumam uz vietas pilsētā, un mēs cenšamies to nodrošināt,» viņa piebilst.
Pietrūkst vietējā
Agrāk Lāsma strādāja lielā uzņēmumā, bija darba ņēmēja, bet pirms dažiem gadiem izlēma aiziet no darba. «Bija tāds iekšējais pārmaiņu laiks un bija jāsaprot, ko es vēlos tālāk darīt – meklēt algotu darbu citā uzņēmumā vai radīt pašai kaut ko, kas būtu sirdslieta, nākotnē piedāvāt darbu citiem,» viņa stāsta. Lāsma deva priekšroku otrajam variantam. Viņa dzīvo Lielvārdē un prātoja par to, kas viņai kā pilsētas iedzīvotājai pietrūkst. Secināja, ka tās ir Latvijā ražotas preces, ko nevar nopirkt citās tirdzniecības vietās.
Visu rakstu Lūk, tas, ko nevar nopirkt lielveikalā lasiet 23. marta laikrakstā Dienas Bizness.