Līdz šim divi Lietuvas pilsoņi, kas palikuši parādā Parex bankai, Latvijā pieteikuši savu personīgo maksātnespēju.
Par to Db.lv zināja stāstīt Latvijas kredītņēmēju apvienības konsultants Jānis Āboliņš, piebilstot, ka Lietuva tikai šobrīd sāk domāt par maksātnespējas likumu. J.Āboliņš minēja, ka abi lietuvieši esot palikuši parādā Parex bankai, nevarot atmaksāt pusmiljonu eiro kredītu.
«Bankas skandina aizņemies apdomīgi, bet šajā situācijas gribas tomēr teikt: aizdodiet apdomīgi,» tā viņš, piekrītot, ka tādējādi savā veidā Latvijas maksātnespējas pakalpojumi kļuvuši par eksporta preci.
Jau vēstīts, ka Latvijas pilsoņi savukārt izmanto iespēju bankrotēt Lielbritānijā. Nesen veiksmīgi noslēdzies 12 mēnešus ilgušais pirmais Latvijas pilsoņa Andra Bruvela Lielbritānijas tiesā iesniegtais maksātnespējas process.
Iespēju krietni ātrāk un lētāk iziet bankrota procesu Lielbritānijā izmantojuši tūkstošiem Vācijas un Beļģijas iedzīvotāju, un statistika liecina, ka pieaug arī Latvijas iedzīvotāju interese par liberālo Lielbritānijas maksātnespējas regulējumu, lai atbrīvotos no savām finanšu saistībām.
«Man bija vairāki kredīti Latvijā, kas ņemti, lai palīdzētu brāļa biznesam, kā arī autokredīts Lielbritānijā. Brāļa bizness neizdevās, cietu avārijā, līdz ar ko dažus mēnešus iekavēju kredītmaksājumus. Šo sakritību dēļ nespēju segt ikmēneša maksājumus, nonācu neapskaužamā situācijā. Esmu priecīgs par Clear Debt Solutions piedāvāto iespēju veikt maksātnespējas procedūru Lielbritānijā, un nu viena gada laikā esmu ticis vaļā no savām finansiālajām saistībām,» savu lēmumu par maksātnespējas procesa realizāciju Lielbritānijā iepriekš skaidroja A. Bruvels.
DB jau vēstīja, ka šogad ik mēnesi Latvijā ierosinātas vidēji 60 fizisko personu maksātnespējas jeb divas līdz trīs lietas dienā (kas ir vairāk nekā juridiskām personām), un kopš 2008. gada nogales līdz šā gada jūlija vidum Latvijā kopumā ierosinātas 812 fizisko personu maksātnespējas lietas, liecina Maksātnespējas reģistra dati.