SIA Liepājas enerģija parakstījusi līgumu ar a/s UPB par jaunas katlumājas būvniecību un līgumu ar a/s Swedbank par projekta finansēšanu. Jaunajā katlumājā siltumenerģijas ražošanai paredzēts izmantot vietējo kurināmo – šķeldu. Katlumājas jauda paredzēta 30 MW apmērā, bet ekspluatācijā jaunais siltuma avots tiks nodots 2013. gada oktobrī.
Projekts ir daļa no Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda projekta Siltumavota rekonstrukciju Kaiju ielā 33, Liepājā, un tā kopējās attiecināmās izmaksas ir aptuveni 8,1 miljons latu. No tiem 50% ir ES līdzfinansējums. Projekta ietvaros paredzēta katlu mājas būvniecība, kurā tiks uzstādīti divi ar šķeldu kurināmi ūdens apkures katli, katrs ar jaudu 15 MW, komplektā ar visām nepieciešamajām palīgiekārtām, informē Liepājas enerģija.
SIA Liepājas enerģija valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs skaidro, ka projekts ir virzīts uz ilgtermiņa attīstību. «Mērķis nav tikai vietējā kurināmā izmantošana, galvenais, ka ar to tiks nodrošināts ilgtermiņa rezultāts – droša, stabila un konkurētspējīga siltumapgāde Liepājā,» sacīja A. Suškovs.
SIA UPB, kuras piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāku, valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns atzina, ka uzņēmumam ir patiess prieks realizēt Liepājā jau otro šāda tipa tehnoloģiski sarežģītu, lielu atslēgas projektu un piedalīties arī Latvijas energoatkarības mazināšanā.
Bioūdensildāmo katlu katlumājas būvniecību finansē AS Swedbank. Ģirts Bērziņš, Swedbank valdes loceklis, Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs, norādīja, ka esot prieks uzsākt projektu, kas sekmē fosilā kurināmā aizvietošanu ar atjaunojamiem energoresursiem, būtiski paaugstinot ražošanas efektivitāti. «Atjaunojamās enerģijas izmantošanas virziens patlaban ir ļoti aktuāls un noteikti būs spēcīga tendence arī nākotnē,» sacīja Ģ. Bērziņš.
Plānots, ka katlumāja vēl par 40% palielinās Liepājas enerģijas saražotās zaļās enerģijas īpatsvaru. Tas ir viens no četriem projektiem, ko SIA Liepājas enerģija īsteno ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu Jau šoruden ekspluatācijā nodos biokoģenerācijas staciju, kas gadā saražos 60 tūkstošus MWh siltumenerģijas, kas ir 20% no kopējā siltumenerģijas apjoma un 12 tūkstoši MWh elektroenerģijas.