Lielbritānijas premjera Deivida Kamerona nepiekrišana valsts dalībai jaunajā ES līgumā, kura mērķis bija panākt stingrākus fiskālos noteikumus eirozonas dalībvalstīm, draud ar Londonas nokļūšanu izolācijā, raksta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Britu premjera D. Kamerona Londonas pilsētas aizstāvēšana – kuru daudzi Eiropā uzskata par ekonomisko nepatikšanu cēloni – ES valstīs tikai pastiprinās uzskatu, ka Apvienotā Karaliste vairs nav tas partneris, ar kuru sekmīgi sadarboties, norāda Financial Times.
Db.lv jau vēstīja, ka Briselē notiekošā samita laikā plānu par ES ciešāku integrāciju atteicās atbalstīt Lielbritānija un Ungārija, savukārt Zviedrija un Čehija par to lems pēc sīkākas līguma izpētes.
Tomēr D. Kamerona lēmums guvis atbalstu vairāku nozīmīgu valsts politiķu vidū. Lielbritānijas lēmumu apsveicis Londonas mērs Boriss Džonsons, kā arī eiroskeptiski noskaņotie parlamenta deputāti. Britu Neatkarības partijas pārstāvji paziņojuši, ka, tā kā Lielbritānija tagad ir nokļuvusi «Eiropas otrajā divīzijā», pienācis laiks arī valstij pilnībā izstāties no savienības.
Savukārt Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs uzsvēra, ka notikušais nenozīmē, ka Lielbritānija zaudēs teikšanu svarīgos jautājumos. «Mēs nepiedalāmies suverenitātes zaudēšanā. Lielbritānijā ir ļoti maz cilvēku, kas vēlētos citādāk, tāpēc es esmu apmierināts, ka mēs nepiedalāmies,» sacīja ministrs.
Jau vēstīs, ka ES dalībvalstu līderi nav spējuši panākt kopīgu vienošanos par jaunu ES mēroga līgumu, kuru mērķis bija panākt stingrākus fiskālos noteikumus eirozonas dalībvalstīm. Tā vietā lielākā daļa ES valstu izvēlējās izveidot jaunu starpvaldību līgumu, kuru gan gatavas apspriest vien 23 no 27 dalībvalstīm.
Jaunajā starpvaldību līgumā piedalīsies arī sešas valstis ārpus eirozonas – Polija, Rumānija, Bulgārija, Latvija, Lietuva un Dānija.