Lielo pilsētu pašvaldības janvārī iesniegs savu redzējumu par 2014. - 2020.gada plānošanas periodā paredzētajām Eiropas Savienības fondu programmām.
Lielo pilsētu asociācija par to vienojusies sarunās ar Finanšu ministriju. Viena no versijām, ko izteikusi Finanšu ministrija, bija programmu izmaiņas, atsakoties no Pilsētvides jeb urbānās programmas. Savukārt lielo pilsētu pašvaldības tieši šajā programmā saskata attīstības iespējas, preses konferencē klāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.
Pilsētvides programmas ietvaros realizēta izglītības iestāžu energoefektivitāte, sakārtoti pilsētu apgaismojumi, veidota infrastruktūra uzņēmējdarbības attīstīšanai. Tā kā šobrīd no Briseles saņemtas ziņas, ka Baltijas valstīm atbalsta apjomu nesamazinās, pašvaldības saredz iespēju pilsētvides programmu paplašināt. Zem šīs programmas varētu apvienot visus projektus, kas vērsti uz komunālās saimniecības sakārtošanu, tā ietaupot laiku, resursus un samazinot birokrātisko procedūru, skaidroja U. Sesks. Līdz šim, rekonstruējot vienu ielu, katra komunālā saimniecība ES atbalstam rakstīja savu projektu, katru programmu administrēja cita ministrija. Rezulātā bija daudz tehnisko projektu, katram savu termiņi, katram savs finansējuma grafiks, kas sarežģīja projektu izpildi.
Visas deviņas lielās pašvaldības apņēmušās izstrādāt priekšlikumus līdz janvāra vidum un iesniegt Finanšu ministrijā. Iepriekšējā plānošanas periodā Pilsētvides programmai atvēlēti aptuveni 230 miljoni latu. Liepāja ieguvusi ap 28 miljoniem latu, sacīja U. Sesks. Nākamajā plānošanas periodā šo summu vajadzētu palielināt, uzskata lielo pašvaldību vadītāji.