Zane Pabērza atgriezusies no darba Kataras aviosabiedrībā Qatar Airways, lai turpinātu karjeras izaugsmi nacionālajā aviokompānijā airBaltic
Piedāvājums doties uz Kataras galvaspilsētu Dohu, lai kļūtu par Qatar Airways Centrālās un Austrumeiropas reģionālo vadītāju, Zanei Pabērzai šķita gana vilinošs. Uz Tuvajiem Austrumiem viņa devusies, lai atgrieztos – ar pāris ceļasomām, apņēmību mācīties un gūt jaunu pieredzi, kas viņai nozīmē daudz vairāk nekā augsta amata pozīcija.
Izmanto iespēju
Pēc 14 airBaltic nostrādātiem gadiem Zane saņēma piedāvājumu strādāt Kataras aviokompānijā Qatar Airways, no kura nespēja atteikties. «Mani uzmeklēja un uzrunāja. Sākotnēji pat neiedomājos kaut ko savā karjerā mainīt, bet kompānijas pārstāvji bija neatlaidīgi. Ziņkāres vadīta, sāku izskatīt šo piedāvājumu, un 2016. gada pavasarī kļuvu par Qatar Airways Centrālās un Austrumeiropas reģionālo vadītāju,» stāsta Z. Pabērza. Dohā viņa attālināti vadīja 200 cilvēku lielu komandu un atbildēja par sadarbību ar 24 lidostām Eiropā. «Ir ļoti grūti salīdzināt darbu Latvijas un Kataras aviokompānijā. Tās ir ļoti dažādas valstis, pavisam citi darba pienākumi, atšķirīga darba vide un kolēģi. Man nebija grūti tikt galā, jo airBaltic ir ielicis ļoti labus pamatus. Jutos droši, stabili, pārliecināta par to, ko daru. Pārliecību man deva Latvijā iegūtās zināšanas un pieredze. Lai arī Kataras aviokompānija lidoja ar atšķirīgām lidmašīnām, procedūras un prasības bija citādas, es ļoti ātri – pusotra mēneša laikā – apguvu visu nepieciešamo un lieki netraucēju kolēģus, bet darbojos patstāvīgi,» atceras Z. Pabērza. Katarā viņa turpināja pilnveidoties un uzkrāt zināšanas. «Esmu cilvēks, kas strādā pēc principa, ka vajag «sasmērēt rokas», proti, man ir svarīgi visu aptaustīt. Ja es, piemēram, nesaprotu kādu tehnisku lietu, eju un skatos, ja vajag, iekāpju lidmašīnas bagāžniekā,» viņa stāsta.
Darba vidē Z. Pabērza ir iekļāvusies bez jebkādām problēmām, jo Qatar Airways komanda ir starptautiska. «Darba kolēģi mani pieņēma ātri, savukārt, lai adaptētos dzīvei Dohā, bija nepieciešams ilgāks laiks, jo arābu valtsīs sadzīve un ikdiena krasi atšķiras. Atrodoties citā kultūrā, jāciena vietējās tradīcijas, reliģija un paražas, ir jāspēj pielāgoties tai situācijai, kurā esi nokļuvis. Taču tā kā mana interese un zinātkāre par visu šajā valstī notiekošo bija liela, ar visu lieliski tiku galā,» vērtē Z. Pabērza.
Visu rakstu Galvenais dzinulis – zinātkāre lasiet 28. marta laikrakstā Dienas Bizness.
LASI ARĪ:
Līderu atgriešanās: Man ļoti patīk dzīvot Latvijā
Līderu atgriešanās: Izlēma pamest dinamisko Londonas darba vidi
Līderu atgriešanās: Gatavi mērķtiecīgi atbalstīt Latviju
Līderu atgriešanās: No zemes, kur gaisā virmo IT
Līderu atgriešanās: Iztausta Apple no iekšpuses