Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoram Andrim Ozolam izsniegtā pielaide darbam ar valsts noslēpumu bija spēkā līdz šā gada 10. augustam, tāpēc Ekonomikas ministrija (EM) lūgs A. Ozolu skaidrot, kāpēc viņš nav veicis nepieciešamās darbības, lai saņemtu pagarinājumu pielaidei darbam ar valsts noslēpumu.
EM informēja, ka LIAA direktora amata aprakstā noteikta nepieciešamība pieejai valsts noslēpuma objektiem. Viņa pienākums ir sagatavot un iesniegt dokumentus EM jaunas atļaujas saņemšanai vai esošās pagarināšanai noteikts normatīvajos aktos.
«Tikai pēc tam, kad A. Ozols ir iesniedzis attiecīgu informāciju pielaides saņemšanai EM, ministrija ir tiesīga vērsties Drošības policijā ar lūgumu izskatīt Ozola pieprasījumu saņemt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu,» skaidroja EM.
Iepriekš A. Ozolam izsniegtā pielaide darbam ar valsts noslēpumu bija spēkā līdz šā gada 10.augustam, un saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem viņam trīs mēnešus pirms pielaides termiņa beigām bija jāiesniedz pieteikums pielaides termiņa pagarināšanai. Līdz šim A. Ozols nav iesniedzis EM nepieciešamos dokumentus, lai ministrija varētu vērsties Drošības policijā.
EM pieprasīs A. Ozolam sagatavot paskaidrojumu, kāpēc viņš noteiktajos termiņos nav izpildījis amata aprakstā paredzētos pienākumus un Ministru kabineta noteikumu noteiktajos termiņos nav veicis nepieciešamās darbības, lai saņemtu pagarinājumu pielaidei darbam ar valsts noslēpumu, īpaši ņemot vērā, ka tas ir paredzēts viņa amata aprakstā un pēdējā gada laikā viņam ir bijusi nepieciešamība vairakkārt strādāt ar valsts noslēpumu saturošu informāciju un dokumentiem.
Sazināties ar A. Ozolu Nozare.lv neizdevās.
Jau ziņots, ka A. Ozols 2012. gada aprīlī parakstīja LIAA direktora jauno amata aprakstu, kas nosaka amatpersonai veicamos galvenos amata uzdevumus, kvalifikācijas prasības, kā arī speciālās pilnvaras un tiesības.
Tolaik EM norādīja, ka A. Ozolam nepieciešama speciālā atļauja, jo LIAA pārstāvis ir iekļaujams darba grupā Nacionālās drošības plāna īstenošanai stabilas un prognozējamas ekonomiskās vides nodrošināšanas kontekstā. Tāpat Drošības policijas 2012. gada 2. janvāra informatīvajā ziņojumā «Par ārvalstu investīciju regulēšanu un Latvijas informatīvās telpas aizsardzību» ietverta norāde par EM un LIAA kompetences paplašināšanas nepieciešamību ārvalstu investīciju kontroles pasākumu īstenošanā.
Savukārt šā gada jūlijā notika kārtējā A. Ozola novērtēšana, kuras laikā LIAA direktora darbs tika novērtēts ar kategoriju «B». Iepriekšējā reizē, kad tika vērtēts A. Ozola darbs, LIAA direktors ieguva augstāko vērtējumu - «A».