Turpmāk īstenot biznesa idejas un izveidot start-up uzņēmumus varēs Latvijas Universitātes (LU) studenti jaunatklātajā Ekonomikas un vadības fakultātē bāzētajā biznesa inkubatorā.
Biznesa inkubatora izveidošanas iniciatīva ir nākusi no studentiem, un sadarbība notiek starp jauniešiem no dažādām fakultātē, norāda LU rektors Mārcis Auziņš. Viņš norāda, ka «biznesa idejas nāk ne tikai, kā ierasts, no ekonomikas un dabaszinātņu studentiem, bet arī no humanitāro zinātņu studentiem».
Pašlaik 99% apjomā biznesa inkubatoru sponsorē LU Ekonomikas un vadības fakultāte, un līdz šim tajā ieguldīti 40 tūkst. Ls, Db.lv norāda jaunatvērtā biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns.
Sākot no nākamās nedēļas, studentu komandas saskaņos mērķus, kas jāīsteno turpmākajos mēnešos un vēlāk sāksies aktīva darbība biznesa uzsākšanai, Db.lv stāstīja M. Losāns.
Pašlaik biznesa inkubatorā pieteikušies 12 uzņēmumi, kuros kopumā ir 16 studenti. Vislielāko aktivitāti izrādījuši Ekonomikas un vadības fakultātes studenti – kopumā pieteikušies septiņi start-up izveidošanas gribētāji. No Sociālo zinātņu fakultātes pieteikušies divi studenti, tikpat liels skaits pieteicies arī no Humanitāro zinātņu fakultātes. Savukārt pa vienam studentam pieteikušies no Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes, Fizikas un matemātikas fakultātes, Vēstures un filozofijas fakultātes, kā arī no Datorikas fakultātes. Divi dalībnieki nāk no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU).
Biznesa inkubatorā nav noteikts skaits cilvēku, cik drīkst pieteikties no katras fakultātes, skaidro M. Losāns. Tomēr, tā kā biznesa inkubatoru finansē LU, start-up komandā jābūt vismaz divām trešdaļām LU studentu.
«Inkubatora dalībniekiem formāli tiek sniegti bezmaksas pakalpojumu, ko nodrošinām no LU un mūsu sadarbības partneru resursiem,» Db.lv stāstīja M. Losāns. Viņš piebilst, ka inkubatorā tiek meklētas iespējas, kā palīdzēt katram dalībniekam individuāli: «Reāli mēs skatam katru gadījumu atsevišķi un cenšamies studentus nodrošināt ar tām lietām, kas nepieciešamas viņu konkrētajam biznesam: Piemēram, mums ir viens jaunais uzņēmējs, kam nepieciešams milzīgs serveris viņu digitālajam produktam - šo pakalpojumu mēs nepiedāvājam, bet šajā brīdī meklēsim iespēju pieslēgt Ekonomikas un vadības fakultātes serveriem vēl vienu serveri, lai apmierinātu šo vajadzību.»
Biznesa inkubatorā piedalās studenti ar dažādām biznesa idejām. Piemēram, Kristiāns Līcis, Kaspars Skrebs, Rihards Kronītis apņēmušies ražot un pārdot velosipēdu signalizācijas un pretaizdzīšanas produktus. Artūrs Jaunzems grasās uzsākt biznesu, ražojot un pārdodot ledus gabaliņus, kas radīti iniciāļu vai simbolu formā pēc pasūtītāja – bāra, kluba, jaunlaulāto u.c. - vēlmēm. Savukārt Ilze Riekstiņa un Agnija Ruhocka pašlaik strādā pie Ulmaņlaika stila restorāna izveides, kur būs pieejama autentiska gaisotne un ēdieni. Tāpat biznesa inkubatorā tiks realizēta Maksima Andruhovičs ideja – valutas.info, kas paredzēts Latvijas un Krievijas tirgum. M. Andruhovičs paredzējis izveidot informatīvu portālu, lai noskaidrotu tuvāko izdevīgāko valūtas maiņas punktu, kad nepieciešams valūtu mainīt.
No 2007. gada Studentu biznesa atbalsta centrs darbojas Biznesa augstskolā Turība.