DigitalX konferences ietvaros Vācijas pilsētā Ķelnē norisinājies StartupCon organizēts balvu pasniegšanas pasākums. Novērtēti perspektīvākie jaunuzņēmumi dažādās kategorijās, tai skaitā ķīmijas, un Latvijā dibinātais Polylabs atzīts par Eiropas labāko ķīmijas jaunuznēmumu.
Tā ražotie bio polioli palīdz uzņēmumiem mazināt CO2 izmešu daudzumu un naftas produktu patēriņu.
StartupCon ietvaros tika organizēts Chem Start-up 2019, kurā Polylabs 12 finālistu konkurencē tika atzīs par labāko ķīmijas nozares jaunuzņēmumu Eiropā, informē uzņēmumā. Polylabs ražo bio poliolu, kas tiek sintezēts no videi draudzīgiem un atjaunojamiem resursiem – dažādām augu izcelsmes eļļām. Poliols ir viena no būtiskākajām sastāvdaļām poliuretāna ražošanā, kas visā pasaulē ir plaši pielietojams materiāls un tiek izmantots celtniecībā, autobūvē, mēbeļu ražošanā, apģērbu ražošanā, siltumizolācijā un neskaitāmās citās jomās.
«Poliuretānu jau kopš pagājušā gadsimta 40-tajiem gadiem ražo no naftas izcelsmes produktiem. Polylabs savu piecu pastāvēšanas gadu laikā ir sasniedzis milzu progresu - no maziem apjomiem laboratorijas apstākļos līdz vairāku tonnu ražošanai industriālā apjomā,» komentē Polylabs dibinātājs un vadītājs Kristians Grundštoks.
Papildu galvenajai balvai Polylabs izcīnīja uzņēmuma Henkel īpašo balvu un uzaicinājumu diskutēt par sadarbību.
«Kārtējo reizi viens no Latvijas zinātniskajiem jeb «deeptech» projektiem tiek augsti novērtēts Eiropas mērogā. Šāds apbalvojums ir neatsverams ieguvums tālākai uzņēmuma attīstībai, kas neapšaubāmi palīdzēs nodibināt jaunus kontaktus un veidot kopējus projektus ar Eiropas ķīmijas industrijas milžiem,» stāsta Olga Barretu-Gonsālvisa, LIAA Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas vadītāja.
Pasākums tiek rīkots piekto gadu.
Dalība Chem Start-up 2019 finālā notika ar LIAA ERAF fonda pasākuma «Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai» palīdzību. Saskaņā ar Baltic Startup Mag 2019 apkopoto informāciju, tikai 4% no visiem jaunuzņēmumiem pārstāv ķīmijas nozari.