Vispārējā naudas drukāšana, kas pasauli piemeklējusi pēdējo dažu gadu laikā, lai arī asociējas ar riskiem globālajai finanšu sistēmai, tomēr biržu investoriem ļāvusi labi nopelnīt. Pēdējā laikā ļoti agresīvu naudas politiku piekopj Japānas centrālā banka un, lai arī šie notikumi šķiet stipri tālu, tomēr rada iespēju pelnīt arī Latvijas ieguldītājiem.
Apjomīgā naudas drukāšana likusi sarosīties arī biržas investoriem, un patlaban akciju cenu pieaugums Japānā sasniedzis sen nebijušus augstumus, tomēr, investējot šādā tirgū, ārvalstu ieguldītājiem ir risks zaudēt uz valūtas kursu svārstību rēķina, tomēr iespējas izbēgt no negācijām tomēr ir, ieguldot fondos, kuru cenas ir izteiktas dolāros, kas ļauj vieglāk diversificēt riskus daudzskaitlīgajā uzņēmumu klāstā un mazināt valūtu riskus.
«Ja investors pieņem, ka Japānas centrālās bankas īstenoto pasākumu rezultātā valsts akciju tirgus turpinās kāpt, tad var apsvērt biržā tirgoto fondu (ETF) iegādi, kuru dinamika atspoguļo Japānas akciju tirgu. Kā piemērus šeit var minēt tādus biržās tirgotos fondus kā ishares MSCI Japan Index Fund (biržas simbols: EWJ) vai arī WisdomTree Japan Hedged Equity Fund (simbols: DXJ). Abi iepriekš minētie biržā tirgotie fondi atspoguļo Japānas akciju tirgu, taču galvenā atšķirība starp abiem ir tā, ka WisdomTree Japan Hedged Equity Fund biržā tirgotais fonds veic Japānas jenas un ASV dolāra kursa svārstību riska ierobežošanu (hedging), kā rezultātā Japānas valūtas kritums pret ASV dolāru atstāj mazāk negatīvu ietekmi uz fonda rezultātiem,» skaidro Swedbank brokeris Juris Jankovskis.
Pēc finanšu speciālista teiktā, to parāda arī abu fondu sniegums. Ishares MSCI Japan Index Fund vērtības pieaugumam šogad sasniedzis 12,41%, kamēr Wisdom Japan Hedged Equity kāpums jau bija krietni lielāks, sasniedzot 20,69%, kas jau ir diezgan tuvu Japānas vislabāk zināmā indeksa Nikkei 225 izaugsmei, kura vērtība kopš gada sākuma sasniegusi 23,46%.
SEB bankas finanšu tirgus pakalpojumu vadītājs Andris Lāriņš vērš uzmanību, ka zemas procentu likmes un lēta jena veicinās Japānas eksportētāju konkurētspēju globālajā tirgū, tādēļ ir potenciāls Japānas akciju tirgus kāpumam, jo uzņēmumu peļņa var augt.
J. Jankovskis pieļauj, ka šobrīd īstenotie centrālās bankas pasākumi un priekšrocību radīšana Japānas eksportētājiem varētu ļoti nepatikt valsts galvenajiem tirdzniecības partneriem, piemēram, ASV. Līdz ar to atkal var aktualizēties valūtas karu jēdziens ar visām no tā izrietošajām negatīvajām sekām.