Pasaules viskorumpētāko valstu sarakstā Latvija ieņem 51 vietu, liecina starptautiskā pretkorupcijas organizācijas (Transparency International) veiktais pētijums.
Viskorumpētākās valstis ir Burma, Somālija un Irāka. Savukārt visgodīgākās ir Jaunzēlande, Dānija un Somija.
Latvija ir pakāpusies par 0,1 punktu iepretim iepriekšējā gada rādītājiem. Ar kāpumu no 4,7 līdz 4,8 no 10 iespējamiem punktiem Latvijas attīstība indeksā palēninās iepretim pērnā gada straujajam lēcienam par puspunktu. Nav piepildījušās cerības, ka Latvija beidzot varētu pārvarēt globālā kontekstā par apmierinošo vērtēto 5 punktu robežu. Kopējais Latvijas rādītāju pieaugums piecu gadu laikā ir tikai viens punkts, kas ir vērtējams kā zems izaugsmes temps. Ar 51.vietu no 179 pozīcijām Latvija joprojām atrodas pasaules korumpētāko valstu sabiedrībā (2005.gadā Latvija ieņēma 49. vietu pasaulē 163 valstu sarakstā, bet par satraucošiem tiek uzskatīti visi rādītāji zem 5 punktiem).
Eiropas Savienībā sliktāki rādītāji ir tikai Grieķijai (4,6), Polijai (4,2), Bulgārijai (4,1) un Rumānijai (3,7). Identisku punktu skaitu kā Latvija ir saņēmusi Lietuva. Igaunija šogad pirmo reizi piedzīvo kritumu indeksā - par 0,2 punktiem (tomēr kopumā ar diviem punktiem piecu gadu laikā tas ir divreiz straujāks kāpums kā Latvijai), zaudējot savas līderpozīcijas par labu Slovēnijai (6,6) jauno ES dalībvalstu vidū. Tomēr Igaunija turpina apsteigt tādas vecās dalībvalstis kā Portugāle, Itālija un Grieķija. Tikmēr Lietuvas pozīcijas nemainās, piecu gadu laikā stagnējot ar 4,8 punktu rādītāju.
Delnas padomes priekšsēdētājs Roberts Putnis, komentējot attīstibas tempu mazināšanos norāda, ka "indekss ir strauji noreaģējis uz politiskās gribas trūkuma izpausmēm. Kopš vēlēšanām, kuras pavadīja masīva nelikumīga partiju aģitācijas finansēšana, faktiski ir iestājusies stagnācija pretkorupcijas darbā. Valdība nav virzījusi nevienu nopietnu pretkorupcijas iniciatīvu. Gluži otrādi - tās darbs ir bijis pretējs sabiedrības interesei novērst korupcijas nozieguma izplatību. Drošības iestāžu politiskās ietekmēšanas mēģinājumi, regulāri politiski motivēti uzbrukumi KNAB un Ģenerālprokuratūrai, Saeimas pretkorupcijas komisijas likvidēšana un atteikšanās no piedāvājuma rīkot Globālo pretkorupcijas konferenci ir pilnīgi nepareizi signāli Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai."
Jau sesto gadu Somija (9,4 punkti), kurai šogad ar identisku punktu skaitu pievienojusies Dānija, iegūst vismazāk korumpēto ES valstu titulu, kopā ar Jaunzēlandi šīs valstis veido arī pasaules nekurumpētāko valstu trijotni. Tikmēr Rumānija ar 3,7 punktiem tiek vērtēta kā korumpētākā ES dalībvalsts. Par viskorupmpētākajām pasaules valstīm 2007.gadā tiek uzskatītas Somālija (1,4) un šobrīd nemieru pārņemtā Miana, uz kuru vietu ar 1,5 punktiem konkurē Irāka, Haiti (1,6), Uzbekistāna un Tonga (1,7).
Par pilnīgi korumpētām tiek uzskatītas arī Latvijas kaimiņvalstis Krievija un Baltkrievija ar attiecīgi 2,3 punktiem jeb 143.vietu un 2,1 punktu jeb 150.vietu punktiem. Tikmēr mūsu Ziemeļvalstu kaimiņi ir gan Eiropas Savienības, gan pasaules līderi pretkorupcijas jomā. Izcilie rādītāji nav mainījušies arī Zviedrijā (9,3 / 4.) un Norvēģijā (8,7 / 9.).