Latvijas Energoceltnieks (būvkompānija LEC) atbilstoši līgumam ar AS Latvenergo koncerna uzņēmumu AS Latvijas elektriskie tīkli veikusi vienu no Kurzemes loka projekta etapiem - 330kV kabeļu līnijas Imanta – TEC-1 otrā posma izbūvi. Tā ietvaros zem Daugavas izbūvēti divi 740 metrus gari cauruļu šķērsojumi, kuros instalēti 330kV augstsprieguma līnijas kabeļi.
Ivars Gaters, LEC valdes priekšsēdētājs, informēja: «Septembra laikā pabeigts augstsprieguma kabeļu ieguldīšanas darbs un oktobrī LEC kopā ar kabeļu izgatavotāju pārstāvjiem veica 330kV kabeļu savienošanu, kā arī tiek pabeigti darbi pie optiskās kabeļu līnijas izbūves. Pilnīga darbu pabeigšana plānota novembrī.»
Daugavas šķērsojuma darbu izpilde tika veikta sadarbībā ar apakšuzņēmēju, Itālijas uzņēmumu ANESE S.r.l., kam esot divdesmit gadus ilga pieredze liela diametra cauruļvadu šķērsojumu izbūvē ar horizontālās vadāmības urbšanas metodi visā Eiropā.
Daugavas šķērsojums tika veikts divu mēnešu laikā, izmantojot horizontālās vadāmības urbšanas metodi (HVU) ar polietilēna aizsargcauruļu ieguldīšanu zem Daugavas.
Projekta pasūtītājs ir AS Latvenergo, darbs uzsākts 2011. gada 1. septembrī un tiek īstenots Kurzemes loka projekta ietvaros.
Kurzemes loks ir pirmais atjaunotās Latvijas Republikas laikā uzsāktais valstij stratēģiski svarīgs pārvades sistēmas infrastruktūras projekts, kas uzlabos elektroapgādi un tās stabilitāti Kurzemē, kā arī ļaus palielināt jaunu pieslēgumu iespējamību reģionā.
Projekta realizāciju no 2012. gada 1. janvāra pilnībā organizē AS Latvijas elektriskie tīkli, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, atbildot par tā realizācijas iespējami zemākajām izmaksām un nodrošinot kvalitāti. Kurzemes loka projekts sastāv no vairākiem etapiem: Rīgas loka stiprināšana; 330kV līnijas izbūve no Grobiņas uz Ventspili; 330kV līnijas izbūve no Ventspils caur Dundagu un Tumi uz Rīgu. Kurzemes loks ir daļa no lielāka NordBalt projekta Lietuvas - Zviedrijas starpsavienojuma izbūvē.