Latvija ieņem vienu no vadošajām vietām pasaulē, vērtējot pēc atzīto inovāciju skaita. Vispasaules Intelektuālā Īpašuma Organizācija (WIPO) ir novērtējusi Latvijas augsto novatorisko potenciālu, Db.lv informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve N. Golubova.
Vispasaules Intelektuālā Īpašuma Organizācija (WIPO) ir speciāla Apvienoto Nāciju Organizācijas institūcija. Tās darba galvenais virziens – intelektuālā īpašuma efektīvas izmantošanas un aizsardzības atbalsts visā pasaulē, radošas darbības atlīdzības nodrošināšana, inovāciju un ekonomikas attīstības stimulēšana.
Šim mērķim WIPO ir iedibinājusi virkni godalgu. Tās ir radītas, lai izteiktu atzinību izgudrotājiem, novatoriem, izstrādātājiem, projektētājiem un inovāciju kompānijām. WIPO godalgas palīdz stimulēt izgudrošanas un inovāciju aktivitātes visā pasaulē. Tās atzītas par vienām no visprestižākajām pasaulē, izgudrotājiem piešķiramajām prēmijām.
Vērtējot pēc inovāciju attīstības līmeņa un piešķirto godalgu (WIPO Awards) skaita, Latvija (5 godalgas) ieņem cienīgu vietu, salīdzinot ar tādām augsti attīstītām valstīm, kā Vācija (11 godalgas), ASV (14 godalgas), Šveice (9 godalgas), Anglija (2 godalgas), Somija (2 godalgas), Zviedrija (2 godalgas).
Trešdien (21. novembrī) svinīgajā ceremonijā akciju sabiedrībai ''Dzintars" tiks pasniegta WIPO godalga Novatoriskiem uzņēmumiem (WIPO Trophy for Innovative Enterprises) un izgudrotājam Iļjam Gerčikovam pasniegs zelta medaļu - WIPO godalgu izgudrotājiem (WIPO Award for Inventors).
Godalga Novatoriskiem uzņēmumiem kopš 2000. gada tiek piešķirta uzņēmumiem, kuriem ir izgudrojumi, preču zīmes, autortiesības uz produkciju, un kuri saprātīgi izmanto intelektuālā īpašuma sistēmu veiksmīgu biznesa operāciju nodrošināšanai. WIPO Trophy for Innovative Enterprises godalga ir radīta, lai stimulētu kompānijas un uzņēmumus izmantot intelektuālo īpašumu un nostiprinātu sabiedrībā izpratni par intelektuālā īpašuma sistēmas priekšrocībām. Laikā posmā no 2000. gada ir piešķirti 45 apbalvojumi uzņēmumiem no 13 valstīm.