Atsevišķu politiķu un ekspertu paziņojumi par it kā esošajām TV signāla problēmām pierobežā, kā rezultātā daudzviet Latgalē iedzīvotāji referendumā nobalsoja «par» otru valsts valodu, ir absolūti meli un izmisīga vainīgo meklēšana ne tajā adresē, norāda Lattelecom.
Lattelecom, kas realizē ciparu TV apraides nodrošināšanu, un Latvijas valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC), kas izbūvēja ciparu TV apraides infrastruktūru visā valstī, norāda, ka nacionālās apraides jeb bezmaksas TV programmas – LTV1, LTV7, TV3 un LNT – ir uztveramas 99,6% Latvijas jeb 99,99% mājsaimniecību, ja vien tās lieto atbilstošas gala iekārtas. Analogajā apraidē nacionālo TV kanālu signāla pārklājums bija vidēji par 20% mazāks un pierobežā cilvēki vispār nevarēja uztvert nacionālos kanālus.
«Apraides signāla pieejamība noteikti nav iemesls nacionālās informatīvās telpas problēmām pierobežā. Problēmas ir sociālas, finansiālas un subjektīvas – tās saistītas ar cilvēku individuālo izvēli, taču par šo problēmu risināšanu atbildība ir jāuzņemas valstij un politiķiem, kas pēdējo 20 gadu laikā neko nav darījuši, lai stiprinātu nacionālo informatīvo telpu un padarītu to saturiski saistošu Latvijas sabiedrībai,» skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
Lattelecom uzskata, ka situāciju vēl kritiskāku padarīs Zviedrijas koncerna MTG šobrīd lobētie grozījumi likumā, kas paredz samaksas prasīšanu par kanāliem TV3 un LNT. Tādā gadījumā paliks vēl mazāk to iedzīvotāju, kas patiešām skatīsies nacionālos kanālus, tādēļ valstij beidzot būtu jāpauž aktīva pozīcija un jāsāk veidot nacionālā informatīvā telpa, nevis jāatstāj tā pašplūsmā, kas arī novedis pie attiecīgiem referenduma rezultātiem Latgalē, atzīmē Lattelecom. Tāpat ir atbildīgi jāizvērtē iecerētā TV3 un LNT apvienošanās darījuma sekas
Lattelecom atgādina, ka iepriekš uzņēmums pauda gatavību subsidēt dekoderus maznodrošinātajiem (līdz pat 70 tūkst.), ja frekvenču lietošanas termiņš tiktu pagarināts, bet priekšlikums toreiz netika pat izskatīts.