«Mūsu mērķis ir iekļūšana UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā,» par Kuldīgas vecpilsētu saka Kuldīgas novada pašvaldības Būvniecības nodaļas vadītāja un pilsētas arhitekte Jana Jākobsone. Februāra pirmajā pusē izdota grāmata Kuldīga. Arhitektūra un pilsētbūvniecība - vairāku autoru kopdarbs, kuras zinātniskais redaktors ir profesors Jānis Krastiņš, vēsta laikraksts Diena.
Divu gadu garumā veikts pamatīgs izpētes darbs, kas slāni pa slānim atklājis Kuldīgas vecpilsētas vērtības arheoloģijā, arhitektūrā un pilsētbūvniecībā.
Tiekot domāts jau par nākamo grāmatu, taču pētījumi esot tikai viens no posmiem pārdomātajā un kvalitatīvajā Kuldīgas vecpilsētas saglabāšanas un attīstības programmā. Tajā ietilpst iedzīvotāju informēšana, dokumentācijas sakārtošana, praktiskā restaurācija un citi pasākumi, raksta Diena. Tie, kas dodas ekskursijā uz Kuldīgu, varot pievērst pastiprinātu uzmanību nesen skrupulozi restaurētajam 12. namam 1905. gada ielā, kā arī 4. un 6. mājai Raiņa ielā. Tām tika nostiprināta nesošā konstrukcija, jo bija stipri bojāti apakšējie koka elementi, kā arī veidots kaļķu javas apmetums uz skaliņu sieta un atjaunoti koka būvgaldniecības elementi: logi, durvis, veranda.
Jau par tradīciju esot kļuvusi Kuldīgas vecpilsētas iedzīvotāju iesaistīšanās savu dzīvokļu logu sakārtošanas akcijā, ko jau vairākus gadus rīko Restaurācijas centrs. Šo pasākumu atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība - tā sedz izdevumus, kas saistīti ar krāsas iegādāšanos un nepieciešamo instrumentu izmantošanu.